Ta zmiana pogrąży rynek handlu i usług

Data dodania: 3 kwietnia 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Przedstawiciele organizacji handlowych rekomendują przeprowadzenie dalszych konsultacji i analiz możliwego wpływu zakazów nakładanych przez tę ustawę na różne obszary gospodarki.

Przedstawiciele organizacji handlowych ostrzegają, że ograniczenie handlu w niedziele będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę i budżet państwa.

Największe organizacje reprezentujące polski handel, tj. Polska Izby Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, członek Konfederacji Lewiatan, Forum Polskiego Handlu i Polska Rada Centrów Handlowych wyrazili zaniepokojenie szerokim zakresem zastosowania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele oraz możliwym ujemnym wpływem tych zmian na gospodarkę, przychody budżetowe, miejsca pracy oraz handel detaliczny, usługi i logistykę.

We wspólnym komunikacie tych organizacji czytamy: „Jakkolwiek rozumiemy znaczenie społecznego aspektu tego projektu, należy podkreślić fakt, że ograniczenie handlu w niedzielę będzie miało wpływ na sytuację ekonomiczną kraju. Ponadto, zwracamy uwagę na negatywny wpływ na polską gospodarkę i budżet państwa, który zależy przede wszystkim od konsumpcji wewnętrznej, co przełoży się bezpośrednio na konkurencyjność gospodarki. Dlatego wszelkie próby ograniczenia handlu w niedzielę powinny być wcześniej przeanalizowane w sposób bardzo rozważny”.

Przedstawiciele organizacji handlowych rekomendują przeprowadzenie dalszych konsultacji i analiz możliwego wpływu zakazów nakładanych przez tę ustawę na różne obszary gospodarki oraz rozwagę podczas dalszych prac.

Projekt ten będzie miał wpływ praktycznie na wszystkich obywateli naszego kraju, zatem musimy zadbać, aby nie spowodował zaburzeń w funkcjonowaniu gospodarki w tak strategicznych obszarach jak handel i usługi. W najgorszym scenariuszu może przełożyć się to na pogorszenie kondycji handlu i usług oraz spadek przychodów budżetowych” - apelują największe organizacje reprezentujące polski handel.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram