Szybkie jedzenie przyspieszy

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2014
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Foto: sxc.hu

Dlaczego franczyza tak często kojarzy się z branżą gastronomiczną? Bo to się opłaca - rynek jest wart ponad 20 mld zł rocznie i rośnie w tempie 2-3%.

Przyczyn wzrostu jest kilka. Polacy coraz częściej jadają na mieście, tylko co trzeci statystyczny rodak stołuje się wyłącznie w domu. W lokalach gastronomicznych coraz częściej celebrujemy również rodzinne okazje. Wiadomo - nie trzeba gotować, zmywać, podawać etc.

Mimo chwilowej recesji polski rynek gastronomiczny ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju, ponieważ pod względem wysokości wydatków na gastronomię w wydatkach gospodarstw domowych Polska nadal ma dużo do nadrobienia w porównaniu do krajów wysoko rozwiniętych.

Rynek gastronomiczny wciąż nie jest na ścieżce stabilnego wzrostu we wszystkich jego segmentach i podsegmentach. Ze względu na sytuację gospodarczą największą popularnością cieszy się segment fast food. Sieci barów szybkiej obsługi, kawiarni czy pizzerii niezwykle dynamicznie się rozwijają. Liderem rynku restauracyjnego wciąż pozostaje Mc Donald’s.

W długiej perspektywie polski rynek gastronomiczny ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju w związku z postępem gospodarczym oraz różnicą pomiędzy wydatkami gospodarstw domowych na restauracje i hotele w Polsce (2,4%) i w krajach rozwiniętych, jak np. Niemcy (5,2%).

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram