Szybki rozwój sieci multiagencji

Data dodania: 22 marca 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Insur Invest
Szybki rozwój sieci multiagencji

Do końca tego półrocza liczba podpisanych umów o współpracy z multiagencją Insur Invest zbliży się do 300. 

Insur Invest to firma z dużym doświadczeniem rynkowym, która działa w branży finansowo-ubezpieczeniowej od 1990 r.

Zgodnie z naszą strategią skupiamy się wyłącznie na rozbudowie sieci partnerskiej, na ten moment nie jesteśmy zainteresowani otwieraniem placówek własnych. Zarządzanie siecią i wspieranie partnerów w codziennych działaniach jest naszym priorytetem. Stąd też przede wszystkim stawiamy na jakość bieżącej współpracy, a nie na ilość podpisanych umów. Co nie zmienia faktu, że nadal bardzo dynamicznie się rozwijamy i do końca tego półrocza liczba podpisanych umów o współpracy zbliży się zapewne do 300 pozycji – mówi w rozmowie z franczyzawpolsce.pl Remigiusz Szczechowicz, specjalista ds. HR i rozwoju sieci Insur Invest.

Ofertę franczyzy tej marki wyróżnia m.in. brak opłat franczyzowych, możliwość korzystania z produktów ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych, niskie koszty rozpoczęcia działalności (wystarczy telefon, komputer, skaner i drukarka), przejrzysty system prowizyjny oraz brak narzucanych odgórnie planów sprzedażowych.

Trendy: polisy z UFK ciągną rynek ubezpieczeń życiowych w górę

Kwota składek na ubezpieczenia z UFK (ubezpieczenia funduszu kapitałowego), jaka trafiła na rachunki ubezpieczycieli, wyniosła na koniec 2017 roku 11,28 mld zł – to o 9,27% więcej niż w 2016 roku – wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Jeszcze większa dynamika dotyczyła świadczeń z tego typu polis. W ubiegłym roku wypłacono ubezpieczonym prawie 12 mld zł, co oznaczało wzrost o ¼ w relacji rok do roku. Mniejsze wypłaty dotyczyły pozostałych kategorii – ubezpieczeń na życie (-6,83%), posagowych (-3,33%) czy rentowych (-5,13%). Wyjątkiem były jeszcze ubezpieczenia wypadkowe – wartość wypłaconych odszkodowań wzrosła o 7 proc. i wyniosła 2,4 mld zł.

Po tendencji spadkowej wywołanej złymi praktykami w konstrukcji ubezpieczeń na życie z UFK - często nazywanych „polisolokatami” - rynek odbija. Składka przypisana brutto dla całego sektora wzrosła po raz pierwszy od 2012 roku (w latach 2012-2016 systematycznie spadała), aż w 2016 roku wyniosła 23,9 mld zł. Statystyki za 2017 rok to już ponad 24,5 mld zł.

Więcej o informacji dotyczącej oferty franczyzy Insur Invest znajdziecie w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram