Szwajcarskie plany CCC

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Grupa CCC nabyła 70 proc. udziałów w jednej ze szwajcarskich spółek z branży obuwniczej. To początek ekspansji na nowe rynki niemieckojęzyczne.

Spółka Karl Vögele AG ma w portfolio 200 sklepów na terenie Szwajcarii, co przekłada się na 10 proc. rynku i drugą pod względem wielkości pozycję wśród firm obuwniczych. Przejęcie większości udziałów w firmie jest więc dla polskiego giganta obuwniczego znaczącym krokiem w stronę ekspansji w tym kraju. Przewodniczącym rady nadzorczej pozostał Max Manuel Vogele, zwiększając swoje udziały do 30 proc.

Dla CCC doświadczenie i kontakty marki na szwajcarskim rynku mogą być nieocenione. Krok ma też znaczenie, jeśli chodzi o renomę, bo firma jest obecna na rynku od 100 lat i dobrze rozpoznawalna wśród Szwajcarów. Karl Vogele zyska natomiast partnera z doświadczeniem w działaniach biznesowych na wielu różnych rynkach i może skorzystać choćby ze skali czynionych przez CCC zakupów. Transakcja opiewa na 10 mln franków. Bez zmian pozostaną salony marki, czyli  Vögele Shoes, Bingo i MAX. Firma w ciągu ostatnich dwóch lat przeszła sporą metamorfozę, a integracja z CCC była jej zwieńczeniem. Dla CCC to kolejny już krok po ekspansji na rynki m.in. w Rumunii i Czechach. Łącznie sieć ma już prawie tysiąc sklepów, nie licząc 12 sklepów on-line w różnych wersjach językowych.

Pierwszy kwartał tego roku firma zamknęła z 4-procentowym spadkiem przychodów. Jednocześnie jednak o ponad 50 proc. wzrosła sprzedaż on-line.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram