Szeroka oferta ułatwia sprzedaż ubezpieczeń

Data dodania: 28 grudnia 2020
Kategoria:
Foto: Insur Invest

Foto: Insur Invest

Pośrednictwo ubezpieczeniowe może być stabilnym i dochodowym biznesem na lata. Jednak aby nowy agent na rynku zaczął zarabiać, potrzeba często od 6 do 18 miesięcy – wynika z doświadczeń Insur Invest, które ma już ok. 300 placówek partnerskich.

Pomimo trwającej epidemii koronawirusa sieć nie zmieniła swojej strategii i nadal podtrzymuje chęć podjęcia współpracy z kolejnymi partnerami na terenie całego kraju. Zainteresowanie jest bardzo duże, gdyż pośrednictwo ubezpieczeniowe to jedna z tych branż, które w obliczu pandemii poradziły sobie stosunkowo dobrze.

- Mamy w swojej ofercie wszystkie najważniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe i pełen zakres produktów, więc nie ma praktycznie opcji, żeby klient wyszedł z biura z pustymi rękami – mówi Dawid Kluczyński, dyrektor ds. rozwoju sieci partnerskiej. - Jako franczyzodawca nie nakładamy również żadnych planów sprzedażowych, więc każdy nasz partner ma pełen komfort współpracy – podkreśla.

Kluczowe dla sukcesu w branży ubezpieczeniowej jest zbudowanie odpowiedniej bazy klientów. Dlatego bardzo istotne są umiejętności sprzedażowe agenta, a także jego sieć kontaktów.

– Są osoby, które mając dostęp do wielu swoich znajomych generują wysokie obroty od samego początku współpracy z nami, a są również tacy, którzy swój portfel klientów budują latami. Zasadniczo przyjmuje się, że aby lokal i nowy agent na rynku zaczął zarabiać, czyli dochód zaczął przewyższać koszty potrzeba od 6 do 18 miesięcy – mówi Dawid Kluczyński.

Jaka jest koszt rozpoczęcia działalność w ramach sieci Insur Invest? W tej kwestii też może być różnie. Sieć nie pobiera żadnych opłat wstępnych, więc start w biznesie w całości uzależniony jest od stanu lokalu pod działalność, kosztów wybranych przez partnera materiałów wykończeniowych, sprzętu czy reklamy.

- Tak na prawdę na początek wystarczy komputer, drukarka, skaner i telefon. Biuro nie zawsze jest niezbędne, choć zwykle zwiększa sprzedaż – mówi Kluczyński. Decydując się na wynajęcie biura, trzeba mieć jednak zabezpieczone środki na pokrycie kosztów jego funkcjonowania (czynsz, media) przynajmniej przez kilka miesięcy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design