Szef obuwniczego giganta sprzedał akcje

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 czerwca 2009
Kategoria:
logo_ccc.jpg

logo_ccc.jpgSpółka NG2 karmi rynek mieszanymi informacjami. Najpierw fatalne wyniki za pierwszy kwartał, w maju - bardzo dobre wyniki sprzedażowe, ostatnio zaś pojawiły się komunikaty o dużych transakcjach zbycia akcji dokonanych przez prezesa Dariusza Miłka.

Pod koniec maja Analitycy Raiffeisena obniżyli cenę docelową akcji NG2 o 7,3 proc., do 39,50 zł. Było to efektem publikacji raportu kwartalnego, w którym spółka poinformowała o wyraźnym spadku rentowności operacyjnej. Zysk dystrybutora obuwia skurczył się o blisko 75 proc. do 4,6 mln zł. Przychody wzrosły o 20 proc. do 166,7 mln zł. Zysk operacyjny spółki zmniejszył się o 63 proc. do 7,5 mln zł. Pierwszego czerwca spółka pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami za maj. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły kwotę 87,9 mln PLN i były wyższe od osiągniętych w maju ubiegłego roku o 29,8 %. 2 czerwca z kolei prezes Dariusz Miłek sprzedał 290 tys. akcji po średniej cenie 38 zł, co oznacza, że zainkasował 11 mln zł. Transakcja miała charakter pakietowy. Miłek obiecuje, że pozostanie akcjonariuszem większościowym. Miejmy nadzieje, że jego ruch nie będzie zwiastunem złych informacji płynących ze spółki.

Cieszy, że pomimo głębokiego zastoju w branży, firma zarządzająca sieciami CCC, Quazi i Boti utrzymuje stabilny poziom. Nawet wczorajsze informacje o zbyciu pakietu przez prezesa spółki Dariusza Miłka nie wpłynęły znacząco na kurs NG2, który potaniał wczoraj o zaledwie 1 proc.

Grupa NG2 jest jednym z największych dystrybutorów obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Grupę kapitałową tworzą: CCC SA, spółka która zarządza kanałami sprzedaży oraz CCC Factory, które produkuje obuwie, a także CCC Boty Czech s.r.o. spółka zależna odpowiedzialna za organizację sieci i sprzedaż produktów na terenie Republiki Czeskiej. Oprócz własnej produkcji spółka importuje obuwie z Chin oraz Włoch. Swoje produkty oferuje poprzez sieć butików QUAZI, salony firmowe CCC oraz sklepy obuwnicze BOTI. Udział Grupy NG2 w rynku produkcji butów szacowany jest na 2,5%, a w rynku sprzedaży na 5,5%. Spółka posiada ok. 40 znaków towarowych (m.in. Lasocki).

Agnieszka Grabuś, 04 czerwca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram