Szczęśliwa siódemka Żółtego Cesarza

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 sierpnia 2011
Kategoria:

Zolty_Cesarz_sklep_w_WarszawieChociaż sieć istnieje od 2003 roku, to dopiero w ciągu ostatniego półtora roku zdecydowanie przyspieszyła rozwój.

Na początku września ruszy siódmy sklep z żywnością ekologiczną pod szyldem Żółty Cesarz. Będzie to już trzecia placówka uruchomiona w tym roku. Zostanie ona otwarta w Toruniu. Sklepy Żółty Cesarz powstają w całej Polsce. Znajdują się już w Warszawie (3 placówki), Krakowie, Gdyni i Grudziądzu.

- Popularność żywności z certfikatem bio rośnie. Widzimy to po obrotach naszego własnego sklepu w Warszawie, który działa od ponad 8 lat i co roku jego obroty systematycznie idą w górę, choć przez ten czas znacząco wzrosła liczba tego typu sklepów w stolicy. Obserwujemy także wzrost zainteresowania naszym konceptem ze strony franczyzobiorców. Dawniej trafiał on tylko do wąskiej grupy osób, która podzielała tę filozofię odżywiania się, dziś coraz częściej zgłaszają się do nas inwestorzy, którzy po prostu widzą w tym biznesie szansę na zarobienie pieniędzy – mówi Agnieszka Olędzka, właścicielka sieci Żółty Cesarz.

Przyznaje ona, że w Żółtym Cesarzu sprzedawane są dość drogie produkty, a co za tym idzie dość wysoka jest także wartość pierwszego zatowarowania sklepu – dla powierzchni ok. 100 mkw. jest to ok. 150 – 200 tys. zł. Jednak dzięki wieloletniej współpracy franczyzodawcy z głównymi dostawcami produktów bio na polski rynek, franczyzobiorcy sieci mogą liczyć u nich na trzymiesięczny kredyt kupiecki bez żadnych opłat. Wystarczy więc, że będą dysponowali kwotą ok. 50 – 60 tys. zł na urządzenie i wyposażenie sklepu oraz zakup części towarów, za które trzeba zapłacić od razu (towary od drobnych dostawców, np. kupowane bezpośrednio od rolników).

- Akceptujemy w naszych sklepach większość dostępnych w Polsce produktów, które mają certyfikat bio. Tak więc franczyzobiorcy mają swobodę w doborze asortymentu i dostawców. W praktyce, mniejsze placówki koncentrują sie na sprzedaży żywności, te trochę większe oferują też m.in. kosmetyki, chemię gospodarczą czy ubranka dla dzieci z ekologicznej bawełny - wylicza Agnieszka Olędzka.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram