Swoboda dla franczyzobiorcy

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 czerwca 2011
Kategoria:
Printmania

Printmania

Printmania chce otwierać 4-5 placówek rocznie i zamierza nadal specjalizować się w regeneracji kartridży, choć konkurencja idzie w stronę sprzedaży zamienników.

- Ok. 90 proc. przychodów naszych punktów pochodzi z regeneracji kartridży. Specjalizując się w tej niszy, odnotowujemy stabilny rozwój sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest dobra jakość w połączeniu z atrakcyjną ceną. Rynek nie jest łatwy ze względu na chińskie zamienniki, które zalewają nasz rynek. Wielu klientów kusi niska cena. Ale dzięki temu wykrusza nam się konkurencja, która stopniowo przechodzi właśnie w ten segment rynku  - opowiada Piotr Krawczuk, właściciel sieci Printmania.

Firma otworzy wkrótce 12. punkt, będzie to jednostka franczyzowa zlokalizowana w Olsztynie. W ciągu najbliższych miesięcy powinna ruszyć także placówka w Kołobrzegu. Printmania cały czas rozwija także sieć własną na terenie Warszawy i pobliskich miejscowości. W tym roku ruszyła trzecia już placówka własna, zlokalizowana na Gocławiu, kolejne otwarcie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

Koszt uruchomienia punktu Printmanii to ok. 30-35 tys. zł. Jego zwrotu można spodziewać się w ciągu 6-8 miesięcy. - Warunkiem koniecznym jest zaangażowanie się w prowadzenie działalności i pozyskiwanie klientów oraz determinacja, by osiągać coraz lepsze wyniki. Mieliśmy już przypadki nieudanych franczyz, gdy te warunki nie zostały spełnione - przyznaje Piotr Krawczuk.

Podkreśla, że warunki franczyzy w Printmanii dają franczyzobiorcy dużą swobodę w prowadzeniu działalności. Firma nie narzuca mu korzystania z wybranych źródeł zaopatrzenia. - Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem, doradzamy, które produkty warto kupować, a które są słabe. Polecamy nasze źródła dostaw, gdzie mamy wynegocjowane korzystne rabaty, z których mogą korzystać też franczyzobiorcy, ale nie mają takiego obowiązku - dodaje.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram