Świeży koncept Carrefoura

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 lipca 2016
Kategoria:
Foto: Carrefour
W ciągu ostatnich 5 miesięcy liczba sklepów, oferujących klientom samodzielnie wyciśnięty sok z pomarańczy, wzrosła o 100%.

Promując zdrową żywność wśród konsumentów, sieć sklepów Carrefour rozwija koncept świeżo wyciskanych soków. 

Tylko w ciągu ostatnich 5 miesięcy liczba sklepów, oferujących klientom samodzielnie wyciśnięty sok z pomarańczy, wzrosła o 100%.
Od początku 2015 roku, angażując się w promocję zdrowego odżywiania, Carrefour jako jedna z pierwszych sieci rozpowszechnia koncept świeżo wyciskanych soków z pomarańczy.

Po udanych wynikach sprzedaży w 5 sklepach Carrefour, sieć zdecydowała się na rozszerzenie konceptu o kolejne sklepy, w tym o liczne supermarkety.

Sieć Carrefour w Polsce rozpoczęła wdrażanie konceptu świeżo wyciskanych soków w styczniu 2015 roku. Duże zainteresowanie konsumentów świeżymi, samodzielnie wyciskanymi sokami spowodowało, że w ciągu roku liczba sklepów z maszyną do robienia naturalnego soku wzrosła do 34 placówek, z czego 22 z nich to supermarkety – powiedział François Vincent, Dyrektor supermarketów i sklepów convenience.

Od momentu pojawienia się w sklepach Carrefour pierwszych maszyn do produkcji świeżo wyciskanego soku, sprzedaż tego produktu do lipca 2016 r. wzrosła kilkukrotnie.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen wynika, że trend zdrowego odżywiania w najbliższych latach będzie się umacniał. Dla 65% Polaków zdrowie jest najważniejszą wartością, dlatego też coraz więcej uwagi zwracają na produkty, które kupują. Obserwując wybory klientów sieci Carrefour, wyraźnie dostrzec można modę na zdrowe odżywianie. W sklepach, w których artykuły ekologiczne są dostępne od dłuższego czasu, wzrost sprzedaży owoców i warzyw bio w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r. wynosi ponad 350%.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram