Świat Pierogów buduje sieć sklepów

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 marca 2010
Kategoria:

pierogiSprzedaje w nich ręcznie lepione pierogi. Oprócz tradycyjnych smaków można znaleźć tam także np. pierogi-pizze, pierogi z krewetkami czy z serem rokpol, orzechami i papryką.

Obecnie Świat Pierogów ma cztery sklepy własne: w Mielcu, Łańcucie i dwa w Rzeszowie oraz dwa partnerskie w Sandomierzu. W marcu uruchomi kolejny punkt własny w Rzeszowie i jednocześnie pierwszy w formie stoiska w centrum handlowym.

- W sklepach własnych sprzedajemy tylko pierogi naszej produkcji – 30 rodzajów. Mamy zakład w miejscowości Cmolas pod Mielcem, gdzie są one codziennie ręcznie wyrabiane. Nasze sklepy partnerskie, także działające pod marką Świat Pierogów, uzupełniły swoją ofertę gołąbkami i krokietami innych producentów, jednak zdecydowaną większość ich sprzedaży stanowią pierogi. W przypadku kolejnych sklepów uruchamianych już na zasadzie franczyzy chcielibyśmy, by w ofercie znajdowały się jednak tylko nasze pierogi – mówi Igor Słaba, który odpowiada za rozwój sieci Świat Pierogów.

Firma na początku będzie poszukiwała franczyzobiorców w niedużych odległościach od regionu podkarpackiego, ale docelowo jest w stanie objąć swoim zasięgiem nawet najdalsze zakątki Polski. Sprzedawane tam będą również wyłącznie świeże pierogi, co będzie możliwe dzięki pakowaniu próżniowemu, które wydłuży ich okres przydatności do dwóch tygodni.

Miasta, w których Świat Pierogów będzie rozwijał sieć sklepów, powinny liczyć od 60-80 tys. mieszkańców w górę. Minimalna powierzchnia sklepu to 15 mkw., a optymalna w granicach 40-50 mkw. - Wóczas można wstawić do takiego lokalu 2-3 stoliki i zaproponować klientom skosztowanie pierogów na miejscu. W większości naszych sklepów rozwijamy właśnie ten koncept poszerzony o mini gastronomię – mówi Igor Słaba. Firma oferuje potencjalnym partnerom pełne wsparcie merytoryczne przy otwieraniu placówki. - Jesteśmy w stanie poprowadzić taką osobę krok po kroku, pomóc jej w dopełnieniu wszelkich formalności czy wymogów sanitarnych – dodaje Igor Słaba. Twierdzi,  że inwestycja w punkt handlowy pod marką Świat Pierogów może się zamknąć już w kwocie ok. 25 tys. zł.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram