Nowoczesna galeria handlowa Supersam - twój biznes w centrum Katowic

Data dodania: 1 września 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Nowoczesna galeria handlowa Supersam - twój biznes w centrum Katowic; Foto: Supersam

Nowy Supersam zlokalizowany będzie przy ul. Piotra Skargi, w bliskiej odległości od kluczowych punktów komunikacyjnych Katowic: dworca PKS oraz Głównego Dworca PKP. W sąsiedztwie znajduje się także regionalny dworzec autobusowy, obsługujący miasta Górnego Śląska oraz główny węzeł komunikacji miejskiej miasta.

Obiekt połączy sąsiadujące ze sobą punkty m.in. Uniwersyteckie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach (gdzie uczy się 600 uczniów), Plac Synagogi oraz planowany Park Rawy. Powstanie Supersamu uporządkuje ścisłe centrum i przywróci nowe życie tej popularnej wśród katowiczan lokalizacji.

Supersam to aż 21 tys. m² powierzchni najmu

Nowy Supersam będzie oferował blisko 21 tys. m² powierzchni handlowo - usługowej na pięciu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Na trzech kondygnacjach handlowych powstanie ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Poziom drugiego piętra przeznaczony zostanie m.in. na fitness, centrum medyczne i biura, natomiast na ostatnich kondygnacjach centrum powstanie 400 miejsc parkingowych dla odwiedzających. Projekt wynajęty jest już prawie w 70%, a otwarcie planowane jest na jesień 2015 roku.

Supersam

Przestronne, jasne wnętrza staną się miejscem przyjaznym zarówno dla tych, którzy chcą zrobić zakupy, jak i dla tych, którzy w Supersamie będą chcieli spędzić wolny czas. Najciekawszym z architektonicznego punktu widzenia elementem dawnej katowickiej hali targowej były stalowe dźwigary, na których opierała się cała budowla. Ich projektantem był prof. Stefan Bryła, a zastosowana technologia spawania była w owych czasach prawdziwą nowością. Cztery dźwigary zostaną wkomponowane w nowo powstający obiekt i doskonale wyeksponowane. Po dwa kolejne zgłosiło się Muzeum Śląskie, dla którego zabytki techniki są niezwykle istotnym elementem zbiorów.

Przestrzeń dla przedsiębiorców

Szczególnie ważne dla inwestora jest podkreślenie lokalnego charakteru inwestycji, nie tylko poprzez odwołanie się do architektury starego Supersamu, ale też zaproszenie przedsiębiorców ze Śląska i Zagłębia do współtworzenia nowej przestrzeni handlowej. W nowym Supersamie zarezerwowano dla nich powierzchnie z przeznaczeniem na usługi, sklepy odzieżowe i obuwnicze oraz gastronomię.

Już dziś wiadomo, że ponad połowę powierzchni w Supersamie zajmą nowe marki, dotychczas nieobecne w Katowicach na przykład dwupiętrowy Sports Direct. Centrum, oprócz oferty modowej zapewni szeroki wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, artykułów dekoracyjnych dla domu oraz punktów usługowych. Przewidziano także strefę spożywczo-gastronomiczną oraz centrum fitness i placówkę medyczną Well-MED.

Otwarcie galerii SUPERSAM planowane jest na jesień 2015 roku.

SUPERSAM- twoje miejsce na własny biznes

Zapraszamy firmy franczyzowe i partnerów do rozmów

Wszystkich zainteresowanych wynajmem powierzchni w Supersamie prosimy o kontakt:

retail@centrumdi.com

tel.: 603 110 005

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram