Supermarkety z mrożonkami we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 marca 2012
Kategoria:
iceland-frozen-food

Brytyjska sieć supermarketów Iceland oferujących produkty mrożone rozpoczyna ekspansję na rynku Europy środkowo-wschodniej. Firma planuje wejść także na rynek polski.

Testowy sklep na rynku środkowoeuropejskim został otwarty w styczniu tego roku w Pilźnie w Czechach. Sklep o powierzchni 2,5 tys. mkw. działa na zasadach franczyzy. Kolejne mają być uruchamiane w Polsce. Brytyjska firma przygotowuje się do wejścia na polski rynek już od kilkunastu miesięcy. Aktualnie poszukuje partnera biznesowego w naszym kraju. Oprócz Polski sklepy należące do sieci Iceland mają być otwierane także na Węgrzech. Sklepy sieci lokalizowane są zarówno we własnych lokalach jak i w centrach handlowych.

Pierwszy sklep sieci Iceland został uruchomiony w 1970 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie sieć liczy ponad 800 supermarketów zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z raportu finansowego spółki wynika, że ubiegły rok finansowy spółka zakończyła z zyskiem ponad 155 mln funtów. Grupa podsumowała poprzedni rok z 20 nowymi sklepami i stworzeniem 1,5 tys. dodatkowych miejsc pracy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram