Subway wkrótce także dla kierowców

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 kwietnia 2010
Kategoria:
subway1Sieć nareszcie wejdzie w segment gastronomii zlokalizowanej przy stacjach paliwowych. Wśród zaplanowanych na najbliższy czas 10 otwarć w Polsce jest lokal przy BP w Pyrzowicach.

Subway ma obecnie 34 bary w naszym kraju, wszystkie należą do franczyzobiorców. Na najbliższe tygodnie zaplanowano otwarcie dziesięciu kolejnych: w Wałbrzychu (w Galerii Victoria), trzech w Warszawie (przy ul. Chmielnej, Jana Pawła II oraz Fieldorfa), w Gdańsku przy Długiej, w Kielcach, Ostrowie Wielkopolskim oraz dwa w Szczecinie (przy ul. Malczewskiego oraz w CHR Galaxy). Powstanie także pierwszy bar Subway przy stacji paliw – będzie to przy BP w Pyrzowicach w województwie śląskim.

Tym sposobem Subway zacznie realizować zapowiadaną już jakiś czas temu strategię wchodzenia w segment gastronomii przystacyjnej, która jest bardzo atrakcyjną częścią rynku. Na razie niepodzielnie panuje w niej McDonald's. Kilka punktów tego typu ma KFC, w najbliższym czasie zamierza jednak wzmocnić swoją reprezentację przy stacjach. Subway dotychczas rozwijał się przy głównych, ruchliwych ulicach miast (obecnie ma 17 takich lokali) oraz w galeriach handlowych (również 17 lokali), te dwa typy lokalizacji nadal dominują w ekspansji sieci.

Subway to bary kanapkowe obecne już w 91 krajach świata, liczące łącznie 32 761 placówek. Firma pomaga franczyzobiorcy w pozyskaniu dogodnej lokalizacji, negocjowaniu umowy najmu i projektowaniu restauracji. Zapewnia też szkolenia personelu, odpowiedni sprzęt i produkty tak, aby kanapki w całej sieci smakowały tak samo. Aby jednak otworzyć taki bar kanapkowy, trzeba dysponować sporym zasobem gotówki – ok. 350 tys. zł.

Mimo wysokich kosztów inwestycji, w Polsce znajduje się coraz więcej chętnych do uruchomienia Subway'a. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 19 restauracji i miała ich na koniec 2009 roku 31. Ten rok chce zakończyć z liczbą ok. 60 placówek. Docelowo pod tą marką ma funkcjonować w naszym kraju 200 lokali.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram