Subway sprzedał więcej kanapek

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 stycznia 2011
Kategoria:
subway_restauracjaSprzedaż sieci franczyzowych barów na terenie Europy Środkowej i Wschodniej podskoczyła w minionym roku o 17 procent. Liczba placówek działających w tym regionie także znacząco wzrosła.

- Pomimo tego, iż wyniki sprzedaży w pierwszej połowie ubiegłego roku nie spełniały w pełni naszych oczekiwań, to w drugiej połowie roku udało nam się to nadrobić. W lipcu sprzedaż w naszych placówkach zaczęła znacząco wzrastać, w niektórych filiach odnotowaliśmy nawet 40-procentowy wzrost rok do roku. Ze względu na sytuację ekonomiczną w regionie wzrost sprzedaży naszych sandwiczów o 17 procent należy uznać za świetne osiągnięcie - skomentował wyniki menedżer rozwoju sieci Subway na Europę Środkową i Wschodnią Martin Princ.

Amerykańska sieć barów kanapkowych otworzyła w naszym regionie w 2010 roku 80 nowych placówek i ogółem ma ich już 250. Był to największy przyrost od chwili pojawienia się sieci w Europie Śordkowej i Wschodniej. Najwięcej nowych placówek powstało w Rosji - 50, Polsce - 15 oraz Bułgarii - 6. Subway zaczął pojawiać się także w mniej tradycyjnych dla sieci gastronomicznych lokalizacjach.

- W Polsce otworzyliśmy pierwszą w regionie restaurację na stacji benzynowej. Planujemy otwarcie kolejnych takich placówek także w pozostałych krajach regionu. W przygotowaniu są także projekty restauracji Subway na uniwersytetach - zapowiada Martin Princ.

Subway posiada 34 tys. restauracji w 95 krajach świata. Wszystkie prowadzone są na zasadzie franczyzy. W skali ogólnoświatowej firma sprzedała w ubiegłym roku ponad 2500 licencji franczyzowych, z tego ponad połowę poza USA i Kanadą. Prawie jedna trzecia sprzedanych licencji posłużyła lub posłuży do otwarcia restauracji w nietradycyjnych lokacjach.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram