Subway planuje 15 otwarć w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 lutego 2011
Kategoria:
subway1W całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej amerykańska sieć barów kanapkowych chce w tym roku otworzyć 170 lokali. Za najbardziej chłonny rynek uznała Rosję, gdzie ma ich powstać aż 100.

- Nowe restauracje w Polsce powinny powstać m.in. po raz pierwszy w Radomiu, Radomsku, Kielcach. Będziemy się też dalej rozwijać się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i innych miastach, w których już działają nasze restauracje - powiedział menedżer rozwoju sieci Subway na Europę Środkową i Wschodnią, Martin Princ.

W sumie w naszym kraju ma w tym roku powstać 15 nowych Subway'ów. Dołączą one do 37 placówek, które już tu działają.W tym roku Subway ma też zacząć testować w Polsce nowe menuboardy. Jeżeli sprawdzą się, sieć wprowadzi je także w innych krajach. Menuboardy będą rozdzielały sandwicze na trzy grupy cenowe, co ma ułatwić klientom dokonanie wyboru. Subway planuje także poszerzać ofertę zup oraz ofert śniadaniowych w kolejnych restauracjach.

Wszystkie bary Subway prowadzone są przez franczyzobiorców, tak więc tempo rozwoju tej sieci uzależnione jest głównie od ilości pozyskiwanych partnerów. Największe możliwości rozwoju wśród krajów naszego regionu, zdaniem Subway'a, drzemią w Rosji. Plan na 2011 r. przewiduje, że powstanie tam ponad 100 nowych barów. Kolejne placówki mają zostać otwarte także w Bułgarii, na Słowacji i w Czechach. W sumie Subway chce się powiększyć o 170 restauracji w Europie Środkowo - Wschodniej. Plan jest bardzo ambitny, bowiem obecnie na tym obszarze działa ok. 250 barów sieci, w ubiegłym roku otwarto ich ponad 80.

Przedstawiciele sieci przyznają, że kryzys był odczuwalny także dla barów Subway. Widać już jednak pierwsze symptomy ożywienia. - W drugiej połowie ubiegłego roku wykazywaliśmy bardzo solidne zwiększenie sprzedaży. Dzięki temu w ramach regionu Europy Środkowej i Wschodniej osiągnęliśmy za cały ubiegły rok dynamikę na poziomie 17 procent. Oczekujemy, że co najmniej taki sam trend utrzyma się także w tym roku - powiedział Martin Princ.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram