Subway Cafe już w USA, a wkrótce też w Europie

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 kwietnia 2011
Kategoria:
subway2Największa na świecie franczyzowa sieć barów kanapkowych poszerza swój koncept o kąciki kawiarniane.

- Poprzez wprowadzenie nowej koncepcji reagujemy na wzrastające wymogi klientów odnośnie do wysokiej jakości kawy i deserów. Kultura kawiarniana staje się częścią codziennego życia, dlatego chcemy umożliwić klientom skosztowanie wysokiej jakości kawy także w naszych restauracjach - powiedział Martin Princ, menedżer ds. rozwoju sieci Subway na Europę Środkową i Wschodnią.

Pierwsza kawiarnia działająca w ramach restauracji Subway została otwarta w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie działa tam już 20 kącików kawiarnianych. W Subway Cafe klienci znajdą kilka rodzajów kawy, która jest przygotowywana z własnych ziaren kawy marki Subway. W skład oferty wchodzą także różne rodzaje deserów. Kącik kawiarniany jest zawsze wizualnie oddzielony od części restauracji, w której przygotowywane są kanapki. Pierwsze kawiarnie Subway Cafe zaczną się stopniowo pojawiać także w krajach Europy Śordkowej i Wschodniej.

- Obecnie franczyzobiorcy z tego regionu analizują możliwości zastosowania tej koncepcji w swoich placówkach. Gdy nowa koncepcja przejdzie przez fazę testów, liczymy na jej zastosowanie także w Polsce - dodał Martin Princ.

Tego typu rozwiązanie przetestował już w swoich restauracjach największy konkurent Subway'a w segmencie fast food. Pierwsze kąciki kawiarniane McCafe przy polskich restauracjach McDonald's zostaly wprowadzone w 2008 roku. Od tamtej pory ich liczba stale rośnie. Obecnie na 259 restauracji McDonald's działających w Polsce 37 posiada McCafe. Większość restauracji w naszym kraju jest własnością sieci, do franczyzobiorców należy 119 lokali.

Subway z kolei opiera swój rozwój wyłącznie o franczyzobiorców. Dzięki nim stał się największą siecią fast food na świecie, wyprzedzając pod względem liczby lokali McDonald's. Pod koniec ubiegłego roku prowadził 33 749 restauracji, o 1012 więcej niż McDonald's. W Polsce wciąż jeszcze wiele go dzieli od pozycji lidera. Subway ma obecnie tutaj 39 restauracji. W przygotowaniu jest 8 kolejnych, m.in. w szczecińskiej Galerii Kaskada, w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolski, w Galerii Victoria w Wałbrzychu, w dwóch lokalizacjach przyulicznych w stolicy, a także w budowanym właśnie najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower Building.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram