Stokrotka sprzedana

Data dodania: 27 listopada 2017
Kategoria:
Foto: Stokrotka

Spółka Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe UAB, która wieńczy proces wyboru inwestora strategicznego.

W zawartej umowie inwestycyjnej Maxima Grupe zobowiązała się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji Emperii Holding po cenie 100 zł za akcję.

Jak powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding, Maxima to silny finansowo podmiot, o bardzo mocnej pozycji na rynku krajów bałtyckich i obecny na kilku istotnych rynkach europejskich.

Emperia stanowić będzie dla Maximy platformę wzrostową na polskim rynku. W 2017 roku należąca do niej sieć Stokrotka otworzy rekordową liczbę sklepów, a w 2018 planowane jest otwarcie ponad 100 nowych placówek. Dzięki nowemu inwestorowi Stokrotka będzie mogła rozwijać się jeszcze szybciej nie tylko przez wzrost organiczny, ale również przez fuzje i przejęcia, a także będzie konsekwentnie realizowała strategię w oparciu o obecnie funkcjonujące formaty.

Dzięki pozyskaniu nowego inwestora Stokrotka będzie mogła odgrywać również istotną rolę w konsolidacji ciągle rozdrobnionego polskiego rynku handlu detalicznego. W ocenie Dariusza Kalinowskiego, nowy inwestor to nie tylko kapitał, ale także transfer doświadczenia i know-how z rynków europejskich.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i sprawdź która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design