Stokrotka przejmuje kolejną sieć sklepów

Data dodania: 9 grudnia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Stokrotka

Sieć supermarketów i sklepów spożywczych Stokrotka zawarła umowę przejęcia od spółki KOMBI 2 sieć regionalnych sklepów spożywczych.

Stokrotka przejmie 9 lokalizacji sieci MIX. Znajdują się one w miastach: Żory, Jastrzębie Zdrój, Pszczyna, Knurów i Czeladź. Średnia wielkość przejmowanych lokali wynosi około 350 m². Wszystkie z nich to sklepy zlokalizowane na osiedlach, co wpisuje się w aktualną strategię rozwoju spółki Stokrotki.

Podpisana umowa jest wynikiem prowadzonych przez Stokrotkę działań rozwojowych ukierunkowanych oprócz rozwoju organicznego, na przejęciu sklepów innych przedsiębiorców. Planuje się, że włączenie sklepów do sieci Stokrotka rozpocznie się w drugiej połowie stycznia 2016 roku.

To już druga taka transakcja przeprowadzona w tym roku. W ramach pierwszej z nich Stokrotka włączyła do swojej sieci 19 lokalizacji przejętych od spółek FRAC.

W związku z rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli polskiego handlu taką formułą wychodzenia z rynku detalicznego, spółka Stokrotka będzie aktywna w obszarze przejmowania lokalizacji, jak i nabywania mniejszych podmiotów detalicznych, co powinno przełożyć się na jeszcze większą ilość nowych Stokrotek – poinformowała spółka.

Obecnie Stokrotka ma już 321 sklepów, z czego 71 zostało otworzonych od początku 2015 roku. Znacznemu przyspieszeniu uległo również tempo rozwoju sklepów w formacie franczyzowym.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram