Stokrotka i Delima we franczyzie? Niewykluczone

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 lipca 2010
Kategoria:
Emperia_-_MileaEmperia udostępnia franczyzobiorcom takie koncepty jak Groszek, Milea, Lewiatan czy Euro Sklep. Dwie marki dedykowane większym formatom sklepów zachowała dla siebie. Przynajmniej na razie...

– Nie zauważamy na razie istotnego zainteresowania ze strony rynku Stokrotką i Delimą. Niemniej nie jest wykluczone, że za jakiś czas i te koncepty zdecydujemy się rozwijać poprzez franczyzę – powiedział portalowi FranczyzawPolsce.pl Marek Wesołowski, członek zarządu Emperia Holding S.A.

Obecnie pod marką Stokrotka działa 171 supermarketów, średnia powierzchnia takiego sklepu to ok. 700-800 mkw. Tempo rozwoju sieci wynosi ok. 30-40 nowych placówek rocznie. W tym roku uruchomiono już 13 sklepów pod tym logo, a w planach jest otwarcie jeszcze 20. Z kolei Delima to koncept z wyższej półki, porównywalny do Piotra i Pawła (który zdecydował się na rozwój poprzez franczyzę) czy Almy (ma tylko jednostki własne), ale obecny na razie tylko w ośmiu lokalizacjach. Delikatesy pod tą marką powstają w największych centrach handlowych.

Pewne natomiast jest to, że poprzez franczyzę Emperia chce w najbliższym czasie rozwijać przede wszystkim Mileę, która proponuje najściślejszą formułę współpracy między franczyzobiorcą a franczyzodawcą. Z tego też powodu jej rozwój przebiega najwolniej. – Obecnie niektórzy franczyzobiorcy innych naszych konceptów przekształcają swoje sklepy w Mileę bądź otwierają delikatesy pod tą marką jako swoją drugą placówkę. Liczymy na to, że coraz więcej kupców, którzy już nami współpracują, zacznie dostrzegać korzyści płynące z przynależności do sieci Milea – mówi Marek Wesołowski.

Warto przypomnieć, że blisko 50 spośród prawie 100 funkcjonujących już delikatesów jest wciąż w rękach Emperii. Większość z nich spółka zamierza przekazać we franczyzę. Placówki Milea mają w granicach 150-400 mkw. powierzchni.

Więcej o rozwoju sieci franczyzowych Emperii będzie można przeczytać na portalu FranczyzawPolsce.pl już w przyszłym tygodniu w wywiadzie z Markiem Wesołowskim, członkiem zarządu spółki.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram