Stoiska kosmetyczne popularnym pomysłem na biznes

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 czerwca 2016
Kategoria:

Rośnie sieć stoisk z kosmetykami kolorowymi.

Markowe kosmetyki sprzedawane na wyspach handlowych cieszą się zainteresowaniem zarówno klientów, jak i przedsiębiorców myślących o własnym biznesie. Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku sieć Golden Rose uruchomiła 4 kolejne punkty, w tym 3 franczyzowe. 

Jak mówi nam Urszula Sypniewska, kierownik ds. marketingu i PR Golden Rose, sieć bardzo dynamicznie się rozwija.

Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku uruchomiliśmy 4 nowe lokalizacje, w tym aż 3 franczyzowe. Wymienię tu galerie: Auchan Komorniki, Galeria Vivo Stalowa Wola czy Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Ta ostatnia lokalizacja należy do naszego multifranczyzobiorcy, zaś pozostałe dwie to nowi partnerzy. Jeśli chodzi o lokalizację firmową, to w styczniu zdecydowaliśmy się na otworzenie sklepu, a nie stoiska. Uznaliśmy, że lokalizacja w galerii Plejada w Sosnowcu idealnie nadaje się do zaprezentowania marki Golden Rose – opowiada.

Ile czasu zajmuje uruchomienie stoiska Golden Rose? Urszula Sypniewska wyjaśnia, że wszystko zależy od uprzedniego przygotowania. Najbardziej pożądane jest, by franczyzobiorca dysponował już wykupionym miejscem pod stoisko w lokalizacji zaakceptowanej przez Golden Rose. Ten proces bywa dość skomplikowany i czasochłonny. Zdarza się, że na dobre miejsce w popularnej galerii czeka się nawet rok. Dużo zależy też od wymagań galerii. W przypadku różnych modyfikacji wyglądu punktu proces ten wydłuża się do maksymalnie 3 miesięcy.

Franczyzobiorca współpracujący z marką Golden Rose ma też do spełnienia szereg warunków. Musi przede wszystkim posiadać kapitał inwestycyjny na pokrycie opłaty wstępnej, która wynosi 15 tys. zł, zatowarowanie stoiska i zakup sprzętu komputerowego. Minimalna kwota inwestycji to około 40 tys. zł. Kolejnym elementem jest posiadanie już wynajętej powierzchni w centrum handlowym.

Wynajmując  powierzchnię handlową pod  stoisko nie ponosi się wysokich kosztów czynszu. Natomiast osobista obecność w punkcie sprzedaży pozwala ograniczyć zatrudnienie. Tego rodzaju rozwiązania sugerujemy już od początku przeprowadzania rozmów z potencjalnym franczyzobiorcą. Przy pełnym zaangażowaniu franczyzobiorcy w prowadzenie stoiska, zwrot z inwestycji jest możliwy już po 9 miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży – zapewnia Urszula Sypniewska.

Więcej szczegółów na temat współpracujący z Golden Rose znajduje się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram