Sto sklepów do końca roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 lutego 2010
Kategoria:

Logo_aetkaW ciągu niespełna roku aetka podpisała ok. 130 umów partnerskich. Na czym polega ten koncept i czym kusi sprzedawców sprzętu telekomunikacyjnego?

- Celem aetka jest pomoc partnerom w odsprzedaży. Podejmujemy zatem różne działania, które zapewnią im wzrosty sprzedaży. Podstawą są działania marketingowe począwszy od gazetki, poprzez dni otwarte, gadżety i gratisy, na reklamie wizerunkowej skończywszy (billboardy, TV, etc.). Obecnie, wspólnie z wiodącymi producentami GSM i nawigacji, ruszamy z akcją szkoleniową dla sprzedawców – mówi Dariusz Ulejczyk odpowiedzialny za rozwój sieci aetka w Polsce.

Pod marką aetka funkcjonują sklepy sprzedające produkty z obszaru nowych technologii (telekomunikacja, IT, nawigacja, Internet). Sieć buduje firma Komsa Polska, która jest dystrybutorem urządzeń takich producentów jak Nokia, Motorola, LG czy Sony Ericsson. Sklepy partnerskie aetka mają obowiązek realizować część zamówień właśnie w firmie Komsa.

- Od kwietnia 2009 roku podpisaliśmy już ok. 130 umów partnerskich. W tej chwili szyld aetka można zobaczyć na 20 sklepach, a kolejnych 10 placówek jest w trakcie brandingu. Szacujemy, że do końca roku w sieci aetka będzie funkcjonować 100 oznaczonych sklepów. W procesie budowy sieci bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej jakości sklepów, dlatego tak ważna jest lokalizacja, wygląd sklepu, a także profesjonalizm partnera – podkreśla Dariusz Ulejczyk. Dodaje, że aetka jest zainteresowana uruchamianiem sklepów pod swoim szyldem nie tylko w dużych miastach i centrach handlowych, ale również w mniejszych miejscowościach, gdzie często brakuje lokalnego centrum telekomunikacji i IT.

Oferta sieci jest adresowana przede wszystkim do działających już na rynku, niezależnych sklepów ze sprzętem GSM czy IT. Ale nowi inwestorzy także mogą do niej przystąpić. Funkcjonującym sklepom jest jednak łatwiej – znają rynek i produkty, mają lokal, a inwestycje związane z przystąpieniem do programu partnerskiego mogą ograniczyć do wizualizacji zewnętrznej. - Przedsiębiorca rozpoczynający działalność musi zainwestować w atrakcyjny z handlowego punktu widzenia lokal, jego ewentualny remont  i wystrój wnętrza. Osoba fizyczna czy firma, która nie miała do tej pory do czynienia z branżą IT czy telekom, musi wykazać się niebywałą determinacją, żeby osiągnąć na tym rynku sukces. Szczęśliwie mamy już pierwsze dowody na to że, choć to trudne, jest możliwe – mówi Ulejczyk.

Aetka daje przedsiębiorcom możliwość zaangażowania się program partnerski w różnym stopniu, co przekłada się też na różne koszty przystąpienia do systemu. - Warto wspomnieć, że proponujemy unikalny model finansowania inwestycji, oparty na leasingu i  wsparciu finansowym dla partnera od aetka – podkreśla Dariusz Ulejczyk. Koszty dla przedsiębiorcy mogą się zamknąć już w 2-5 tys. zł (tylko wizualizacja zewnętrzna). Chcąc uruchomić sklep w pełnym standardzie wizualizacyjnym (wewnętrznym i zewnętrznym), trzeba się liczyć na wydatek rzędu 30 tys. zł, ale wtedy również zaangażowanie finansowe aetka będzie wyższe.

Aetka na prośbę partnerów włączyła do oferty także tzw. wyspę (miejsce sprzedażowe w centrum handlowym usytuowane w alejce, a nie w osobnym lokalu) oraz tzw. sklep w sklepie (shop in shop), np. w większych salonach IT, które chcą także zaznaczyć obecność urządzeń telekomunikacyjnych.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram