Sto Mrówek na koniec roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 lipca 2011
Kategoria:

mrowka_x50

Polskie Składy Budowlane postanowiły bardzo szybko rozwinąć sieć marketów pod szyldem Mrówka. Tylko w tym roku ma ich powstać ok. 40, półmetek realizacji tych planów został już przekroczony.

Niedawno PSB otrzymały nagrodę RetailAwords 2010 podczas konferencji organizowanej przez Seminar Conferences Consulting – sieć PSB-Mrówka zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Najszybszy rozwój w Polsce”. W 2010 roku sieć marketów budowlanych pod tym szyldem powiększyła się o 24 placówki, w tym roku przyrost będzie jeszcze większy. Od początku tego roku udało jej się otworzyć 23 sklepy PSB-Mrówka. Obecnie sieć liczy 82 placówki, w tym jest 6 sklepów Mini-Mrówka.

- To, czy dana placówka jest otwierana jako typowy sklep PSB-Mrówka czy Mini-Mrówka zależy od warunków lokalowych. Typowe sklepy mają powierzchnię od 800 do 4000 mkw. i są budowane w miejscowościach powiatowych. Zaś sklepy Mini-Mrówka w miejscowościach gminnych i mają powierzchnie od 300 do 800 mkw. - wyjaśnia Marzena Syczuk, koordynator ds. public relations w PSB.

Sklepy PSB-Mrówka otwierane są wyłącznie przez udziałowców PSB, co oznacza, że jeśli ktoś chce dołączyć do sieci, musi wykupić pakiet akcji (minimum 50 sztuk). Mini-Mrówki prowadzone sa na zasadach typowej franczyzy.

- W przypadku inwestorów, którzy nie prowadzili dotąd handlu materiałami budowlanymi, a chcą przystąpić do sieci PSB-Mrówka, decyzja o podjęciu współpracy jest wynikiem oceny kandydata, jego kondycji finansowej i miejsca planowanej inwestycji. Inwestor może oczekiwać uzyskanie zwrotu z inwestycji w sklep Mrówka po ok. 6-10 latach – informuje Marzena Syczuk.

W ocenie PSB, obecna sytuacja na rynku sklepów typu "dom i ogród" jest dobra. Szczególnie brakuje tego typu marketów w miejscowościach gminnych i powiatowych, dlatego to na nich koncentruje się firma. Do końca bieżącego roku w sieci PSB-Mrówka ma działać już ok. 100 placówek handlowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram