SteamArt - bardzo czysta franczyza

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: SteamArt

SteamArt to firma zarządzająca ogólnopolską siecią myjni parowych. Oferta dla franczyzobiorców i partnerów obejmuje myjnie stacjonarne, mobilne a także sprzedaż urządzeń i chemii do czyszczenia – nie tylko samochodów, ale i domów, firm oraz fabryk.

SteamArt dzięki technologii parowej wypełnił niszę związaną z urządzeniami do czyszczenia parą oraz mobilnych myjni parowych. Firma istnieje od 2009 roku, w lipcu 2010 roku ruszyła z ofertą franczyzową mobilnych myjni parowych.

Michal_Hemmerling_SteamArt_med

SteamArt działa pod dwoma podstawowymi markami - Twoja Myjnia oraz SteamArt Mobile. Pierwsza to sieć myjni stacjonarnych, druga – ok. 250 myjni mobilnych (ponad 100 jest we franczyzie).

Technologia parowa to czyszczenie powierzchni suchą parą pod wysokim ciśnieniem. Usługa jest stosunkowo tania, ekologiczna, a od zleceniobiorcy nie wymaga dużych inwestycji. Aby założyć myjnię stacjonarną nie potrzeba żadnych zezwoleń wodno-kanalizacyjnych, ponieważ podczas mycia nie powstają duże ilości ścieków. Na umycie samochodu zużywa się średnio 4 litry wody. Równie oszczędne są myjnie mobilne, które mogą wykonywać usługi w dowolnie wybranym przez klienta miejscu.

Kluczem do sukcesu myjni stacjonarnej jest dobra lokalizacja inwestycji. Doskonałym pomysłem jest myjnia zlokalizowana w pobliżu centrum handlowego. Najtańszym i najprostszym sposobem na otwarcie takiej działalności jest myjnia parowa działająca w hali namiotowej. Rozwiązanie to ogranicza koszty do niezbędnego minimum i pozwala stosunkowo szybko zrealizować inwestycje.

Foto: SteamArt

„Twoja myjnia” jest sprawdzonym systemem franczyzowym oferującym gotową w pełni przygotowaną do pracy myjnię stacjonarną. Rozwiązanie to nie wymaga pozwoleń wodno-prawnych, ponieważ w procesie czyszczenia wykorzystywana jest technologia parowa i pianowa. Działalność w hali namiotowej skraca czas realizacji inwestycji do około 2-3 tygodni, a dodatkowo nie wymagane są pozwolenia budowlane itp.

Franczyza w SteamArcie na myjnię stacjonarną obejmuje licencję na korzystanie ze znaku towarowego, dostęp do know-how, reklamy (m.in. POS, mailing, strona internetowa z pozycjonowaniem, program lojalnościowy), szkolenia, serwis maszyn i opiekę prawną. Wartością dodaną jest brak standardowego czynszu franczyzowego (65% z niego można wydać na zakup chemii, kosmetyków i akcesoriów; jest to 400 zł z 600 zł netto czynszu) oraz pomoc w znalezieniu lokalizacji, kredytu i dotacji na działalność gospodarczą.

Postawienie myjni pod namiotem, z pełnym wyposażeniem to koszt ok. 65 tysięcy złotych. Do tego doliczyć należy jednorazową opłatę licencyjną w wys. 3000 zł. Według SteamArtu miesięczny przychód powinien oscylować w okolicy 18 tysięcy złotych.

Foto: SteamArt

SteamArt Mobile to urządzenia Optima oraz Santoemma zaadoptowane na pojeździe dzięki systemowi przetwornicowemu. Tak przystosowane pojazdy mogą świadczyć usługi czyszczenia w dowolnie wybranym przez klienta miejscu. Rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku stanowiąc wygodną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań oszczędzając jednocześnie czas klienta. W ramach działalności mobilnej jednostki mogą obsługiwać floty samochodowe, wypożyczalnie, komisy oraz klientów indywidualnych. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 3 000 zł, czynsz miesięczny - 400 zł. Koszt inwestycji wraz z zakupem zaadoptowanego auta Fiat Fiorino wynosi od ok. 58 do ponad 80 tysięcy złotych. Rozwiązania mobilne znajdują swoje zastosowanie również w czyszczeniu domów, kuchni hotelowych, dezynfekcji mebli, placów zabaw czy nawet tępieniu chwastów – franczyzobiorca nie jest więc ograniczony jedynie do świadczenia usług w zakresie mycia i kosmetyki pojazdów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram