Statoil zostaje i zapowiada rozwój

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 czerwca 2013
Kategoria:
Stacja Statoil

Statoil Fuel & Retail nie wycofuje się z Polski. Jednocześnie zapowiada rozwijanie działalności, aby znaleźć się wśród trzech największych sprzedawców paliwa na rynku detalicznym. 

Obecnie Statoil posiada 357 stacji paliwowych. Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego sieć zajmowała w zeszłym roku piąte miejsce pod względem wielkości z 5,3 proc. udziału w rynku. Celem Statoil jest jego podwojenie, by dołączyć do wiodącej na rynku trójki, którą tworzą: PKN Orlen, Shell (po przejęciu ponad stu stacji Neste) i BP Polska.

Statoil zakłada rozwój poprzez budowanie własnych stacji, przejmowanie już istniejących i rozwijanie franczyzy. Obecnie w sieci Statoil działa 78 stacji franczyzowych.

Spółka realizuje także program odnowy stacji, aby poprawić efektywności ich działania. Nie ujawniła jak duże nakłady poniesie z tego tytułu.

Plany Statoilu mogą się jednak okazać trudne w realizacji, głównie ze względu na trudną sytuację rynku paliwowego. Eksperci wskazują, że spadek przychodów na stacjach paliwowych wiąże się z pogarszającą się sytuacją gospodarczą kraju i ubożeniem społeczeństwa, co przekłada się na zmniejszone zapotrzebowanie na benzynę i większość innych paliw.

Problemem jest także szara strefa, której obszar szacowany był w zeszłym roku na ok. 10 procent rynku oleju napędowego.

 

 

 

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram