Statoil otworzył sześćdziesiątą stację franczyzową

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 marca 2010
Kategoria:
statoil_fotkaW tym roku planuje uruchomić jeszcze kilkanaście w tej formule. Liczba wszystkich stacji paliw w naszym kraju należących tego norweskiego koncernu zbliża się już do trzystu.

Sześćdziesiąta stacja franczyzowa Statoil została uruchomiona 2 marca w miejscowości Kębłowo w  województwie pomorskim. Zlokalizowana jest ona przy drodze krajowej numer 6. Na stacji dostępna jest benzyna 95 i 98, dwa rodzaje oleju napędowego, a także autogaz. Przy stacji znajduje się całodobowy sklep, w którym klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze, przemysłowe oraz akcesoria do pielęgnacji samochodów. Dla kierowców została także przygotowana oferta gastronomiczna (zimne i ciepłe przekąski, kawa, napoje). Stacja akceptuje międzynarodowe karty paliwowe Routex, DKV, UTA oraz inne karty płatnicze umożliwiające tankowanie bezgotówkowe. Obsługiwani są tam również klienci posiadający karty programu lojalnościowego Premium Club.

Sieć stacji Statoil w Polsce liczy obecnie 294 obiekty i nadal będzie dość dynamicznie rosnąć m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych franczyzobiorców. - W tym roku planujemy otworzyć kilkanaście stacji franczyzowych na terenie całego kraju. Zaletą formuły franczyzowej Statoil jest przede wszystkim jej przejrzystość. Umowa jest kompleksowa i dzięki temu nasi partnerzy mają pełną jasność odnośnie do praw, jakie im przysługują i obowiązków, które na nich ciążą. Jest to duża zaleta dla właścicieli stacji, którzy chcą się z nami związać - mówi Jan Tar, dyrektor Działu Operacyjnego i Sprzedaży Detalicznej Statoil Poland.

Statoil rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Oferta franczyzowa firmy skierowana jest zarówno do właścicieli już działającaych prywatnych stacji, jak również do tych, którzy gotowi są zainwestować we własną stację paliw. Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to: dobra lokalizacja, zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw i doświadczenie w branży paliwowej.

Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe takie jak hotel, warsztat samochodowy, restauracja. Umowa ze Statoil daje franczyzobiorcy prawo do sprzedaży paliw Statoil oraz do posługiwania się znakami handlowymi koncernu. Franczyzobiorca bez żadnych dodatkowych opłat korzysta również z działań marketingowych oraz ze szkoleń prowadzonych przez Statoil. Koncern wyposaża stacje franczyzowe w urządzenia i oprogramowanie zarządzania stacją (np. system kasowy, system monitoringu paliw), we wszelkie nośniki logo Statoil oraz w niektóre elementy wyposażenia sklepu. Od franczyzobiorcy Statoil oczekuje wyłączności w sprzedaży paliw oraz przestrzegania jego standardów w zakresie prowadzenia stacji.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram