Statoil będzie otwierał 30 stacji rocznie

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 marca 2011
Kategoria:
Skandynawski koncern zamierza przyspieszyć ekspansję w Polsce. Wśród nowych obiektów będą zarówno stacje własne, jak i franczyzowe.

- Rozwój naszego biznesu w kolejnych latach będzie bardzo dynamiczny. W 2011 roku planujemy uruchomić w sumie 30 obiektów własnych i franczyzowych. W kolejnych latach 2012 i 2013 chcemy utrzymać tempo rozwoju sieci stacji z 2011 r. Firma Statoil ma zamiar pozostać w czołówce zagranicznych inwestorów detalicznych w części sektora paliwowego w Polsce i skutecznie konkurować na polskim rynku – powiedział Andrzej Magryś, prezes zarządu Statoil Poland.   

W 2010 r. Statoil otworzył w Polsce 17 nowych stacji. Obecnie ma ich 309, w tym 257 stacji typu premium oraz 52 w segmencie ekonomicznym działające pod szyldem 1-2-3. Obiekty franczyzowe działają wyłącznie w ramach sieci premium, Statoil ma ich już 70.

Począwszy od tego roku rozwój sieci ma przebiegać bardziej dynamicznie niż dotychczas. Od stycznia otwarto na razie 2 stacje Statoil - własną pod szyldem 1-2-3 w Kielcach oraz franczyzową w Dobrzyniu Wielkim (woj. opolskie). Wkrótce ruszą kolejne obiekty.

Statoil, podobnie jak inne firmy rozwijające stacje paliw poprzez franczyzę, oferuje możliwość nawiązania współpracy zarówno właścicielom prywatnych stacji, jak i inwestorom, którzy taki obiekt planują wybudować. Stacje franczyzowe Statoil oferują wszystkie towary dostępne na stacjach własnych. Są to m.in. artykuły spożywcze, gastronomia (hot dogi), alkohol, papierosy, artykuły oraz drobne części motoryzacyjne itp.

Firma zapewnia franczyzobiorcom pakiet inwestycyjny, na który składa się inwestycja w oznakowanie stacji i część wyposażenia sklepu (kompletny moduł do przygotowania hot-dogów), system monitorowania paliw oraz informatyczny system zarządzania stacją. Franczyzobiorcy otrzymują także dostęp do produktów marki własnej Statoil oraz zostają włączeni do programu lojalnościowego sieci. Zobowiązują się oni jednocześnie do zakupu paliw w Statoil. Cena, po jakiej kupują paliwa, uzależniona jest od obrotów danej stacji.

Pozostałe sieci stacji paliw rozwijające się w Polsce poprzez franczyzę to Orlen, Lotos, BP, Shell oraz Moya. 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram