Stary Browar na sprzedaż

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Stary Browar
Stosowny wniosek trafił już do UOKiK. Nabywcą ma być spółka z grupy Deutsche Bank.

Jedna z najbogatszych polskich bizewoomen Grażyna Kulczyk sprzedaje jeden z najbardziej znanych centrów handlowych w kraju.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek trafił 9 października br. Niemiecka spółka RREEF Investment z grupy Deutsche Bank zgłosiła w nim zamiar nabycia części mienia firmy Fortis Nowy Stary Browar Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

We wniosku na stronie UOKiK jest informacja, że chodzi o nieruchomość stanowiącą Centrum Handlowe Stary Browar położonej w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 42, a także związane z nią prawa.

Stary Browar jest jednym z najbardziej znanych centrów handlowych w Polsce, bardzo często nagradzane. Działa w nim oprócz ok. 200 sklepów, także 30 restauracji i kawiarni oraz hotel.

Grazyna Kulczyk zawsze podkreślała, że jej biznesy dzielą się po 50% – na sferę komercyjną oraz artystyczną. Dlatego w centrum mieści się choćby galeria sztuki, w jego przestrzeniach regularnie organizowane są wystawy czy wydarzenia powiązane. Najbliższe to Art & Fashion Forum - Five Senses.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram