Startuje nowa oferta franczyzy dla aptek

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 stycznia 2012
Kategoria:

Uruchamia ją sieć 23 samoobsługowych aptek Nowa Farmacja działających w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim i śląskim. Oferta została przygotowana we współpracy z Akademią Rozwoju Systemów Sieciowych.

Nowa Farmacja wywodzi się z Białegostoku i działa na rynku od 2006 roku. Firma nie zamierza rezygnować z dynamicznego rozwoju sieci własnej i nadal chce otwierać w granicach 3-4 aptek rocznie, głównie w regionach, w których jest już obecna. Liczy także na to, że jej doświadczenie na rynku spowoduje, że sieć zaczną zasilać franczyzobiorcy.

Jakie warunki zaoferuje franczyzobiorcom sieć Nowa Farmacja? Dość elastyczne i w dużej mierze uzależnione od oczekiwań potencjalnych partnerów. Dla przykładu, działające, niezależne apteki mogą przystąpić do sieci bez konieczności przyjmowania wszystkich warunków i obowiązków wynikających z typowej współpracy franczyzowej. Ich uczestnictwo w sieci może ograniczyć się do korzystania ze wspólnej platformy zakupowej umożliwiającej uzyskiwanie atrakcyjnych cen u producentów i dystrybutorów leków. Grupa Zakupowa Nowej Farmacji zrzesza w tej chwili kilkanaście aptek. Aczkolwiek Nowa Farmacja posiada także ofertę pełnej franczyzy skierowaną zarówno do prowadzących już działalność farmaceutów, jak i do nowych inwestorów w branży.

Poza atrakcyjnymi warunkami handlowymi franczyzobiorcy korzystający z tej drugiej opcji otrzymają m.in. pomoc w zarządzaniu asortymentem, w zakresie merchandisingu, efektywnym planowaniu przestrzeni apteki samoobsługowej i odpowiednim eksponowaniu w niej suplementów diety czy kosmetyków. Mogą oni liczyć także na dostęp do wiedzy o trendach rynkowych, produktach czy narzędziach aktywizacji sprzedaży oraz szkolenia. W aptekach franczyzowych prowadzony będzie również kontroling operacyjny i finansowy, dzięki czemu ich kondycja ekonomiczna będzie na bieżąco monitorowana, a w razie potrzeby uruchamiane będą narzędzia służące poprawie funkcjonowania danej placówki.

Przyłączenie działającej apteki do sieci franczyzowej Nowa Farmacja to koszt rzędu 8 – 60 tys. zł netto. Tak duży przedział wynika ze zróżnicowania stanu i wyglądu aptek. Niektóre powinny dokonać głębszych zmian w swojej formule, między innymi wprowadzając sprzedaż samoobsługową. Na zwrot tej inwestycji franczyzobiorca może liczyć w okresie od 2 do 12 miesięcy.

Założenie od podstaw nowej apteki wiąże się natomiast z inwestycją rzędu 230 tys. zł netto, zaś jej zwrot możliwy jest w okresie od 24 do 36 miesięcy. Dane te pochodzą z planu finansowego, opartego o wyniki ekonomiczne uzyskane przez apteki własne franczyzodawcy. Są one więc danymi rzeczywistymi, odzwierciedlającymi sytuacje lokalnych rynków i praktyki w prowadzonej działalności. Dodatkowo, każdy franczyzobiorca może liczyć na pomoc w zakresie opracowania modelu finansowego pod swoją konkretną lokalizację. Model taki uwzględni niezbędne nakłady, a także prognozowane przychody i zyski.

Nowa Farmacja będzie pobierała od swoich franczyzobiorców opłatę wstępną, która będzie ustalana indywidualnie z potencjalnym franczyzobiorcą, dla kilku pierwszych osób przewidziano warunki preferencyjne. Franczyzodawca podkreśla jednocześnie, że w sieci nie obowiązuje żadna forma opłat bieżących.

Zainteresowani przystąpieniem do grupy zakupowej czy franczyzy mogą uzyskać więcej informacji na stronie Nowej Farmacji www.nowafarmacja.com.pl.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - O tym się mówi

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram