Starbucks wprowadza franczyzę w głąb Rosji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Starbucks

Amerykański potentat kawiarniany Starbucks poszerza sieć franczyzową w Rosji. Po wejściu na rynek Moskwy i Petersburga, otworzył kawiarnie w Soczi i Krasnodarze. Kolejnym punktem na mapie podboju rosyjskiego rynku jest Syberia.

Starbucks wzmacnia swoją obecność w Rosji. W tym roku sieć zwiększyła liczbę lokali w Sankt Petersburgu, gdzie działa obecnie pięć kawiarni. W marcu br. zostały otwarte lokale w Soczi i Krasnodarze, a do końca tego roku Starbucks planuje otwarcie w Jarosławiu, mieście położonym w centralnym okręgu federalnym Rosji.

W dalszych planach amerykańskiego giganta jest rozwój sieci kawiarni w syberyjskim mieście Nowosybirsk, nad rzeką Ob. Według informacji rosyjskiej agencji prasowej Interfax, Starbucks poszukuje menadżera ds. rozwoju sieci kawiarni na Syberii.

Zmiany w rozwoju marki dotyczą także działalności centrali Starbucks. Jak podaje Reuters, spółka zdecydowała się przenieść swoje biuro do Wielkiej Brytanii z Holandii. Największa na świecie sieć kafeterii tłumaczy to falą krytyki z jaką spotkała się w związku ze „zbyt niskim” poziomem płaconych podatków na Wyspach Brytyjskich, które są największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem w strukturze europejskich przychodów koncernu.

Dziś działa ponad 15 tys. lokali Starbucks w 50 krajach. Firma jest jednym z największych na świecie producentów i sprzedawców specjalnych gatunków kawy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram