Star Finance: tysiąc placówek w trzy lata

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 stycznia 2010
Kategoria:

star_financeTo jeden z najambitniejszych planów rozwoju franczyzowego w naszym kraju. Zdaniem firmy, doradztwo finansowe ma szansę przyjąć się nawet w 8-tysięcznych miejscowościach.

Star Finance to marka należąca do Gold Finance. Firma rozwija sieci placówek doradczych pod obiema markami. Gold Finance jest dla miast średnich i dużych, Star Finance – dla mniejszych miejscowości. Różnica znajduje też odzwierciedlenie w kosztach uruchomienia placówki - dla Gold Finance jest to ok. 55 tys. zł (w tym 10 tys. zł opłaty licencynej), a dla Star Finance - ok. 15 tys. zł. Obie sieci placówek mają się szybko rozrastać w najbliższym czasie.

- Nasz plan na 2010 r. przewiduje rozbudowę sieci do 250 placówek. Plany na najbliższe 3 lata obejmują budowę ponad 1000 salonów doradztwa finansowego w miejscowościach na terenie całej Polski. Zależy nam na dotarciu do większości polskich miast powyżej 8 tys. mieszkańców – mówi portalowi Franczyzawpolsce.pl Tomasz Machajewski, dyrektor sprzedaży Star Finance. Tym, co wyróżnia system Star Finance jest właśnie to, że daje on szansę na własną działalność gospodarczą na bardzo specyficznym, jeśli chodzi o możliwość ekspansji biznesowej, rynku małych miejscowości. - Ze względu na jego znikome nasycenie usługami doradztwa finansowego dostrzegamy w proponowanym modelu dużą szansę dla lokalnych przedsiębiorców – dodaje Tomasz Machajewski.

Tempa nie zwolni także marka Gold Finance funkcjonująca na rynku od 2004 roku. - Do końca 2012 roku planujemy powiększenie naszej sieci do 1500 aktywnych doradców. Jeśli chodzi o plany na 2010 rok, wiemy już, że w pierwszym kwartale tego roku uruchomione zostaną co najmniej 4 nowe placówki franczyzowe – mówi Łukasz Błażejewski, prezes Gold Finance. Firma poszukuje partnerów w miastach od 50 tys. do 250 tys. mieszkańców, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą lub są gotowi do jej założenia i którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie w branży finansowej.  Zakres oferty Gold Finance obejmuje kredyty hipoteczne, gotówkowe, inwestycyjne, a także inwestycje jednorazowe i regularne, fundusze emerytalne i leasing środków trwałych.

Plany szybkiej ekspansji Gold Finance i Star Finance nie dziwią. Rynek doradztwa finansowego bowiem się zagęszcza. Oprócz wymienionych sieci działają na nim m.in. tacy potentaci jak Expander (ponad 50 oddziałów) czy Open Finance (ponad 40 oddziałów). Swojego miejsca w tej branży szukają także nieco mniejsze spółki jak np. notowana na New Connect Doradcy24, która ma już 18 placówek i również poszukuje partnerów.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram