Stacje paliw łapią kierowców na grilla

Data dodania: 11 maja 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Franczyzowe paliwo zasili więcej silników. Foto: franczyzowa stacja BP

Przyszedł maj, czyli idealny moment, żeby rozpocząć sezon grillowy. Na tych, którzy nie mają jeszcze pełnego zestawu do grillowania, jedna z sieci stacji benzynowych przygotowała odpowiednie akcesoria: komplet 3 szklanek, koc piknikowy oraz ceramiczną patelnię grillową Ambition.

W ogrodzie przed domem, na działce za miastem, na biwaku – grillowanie z rodziną czy przyjaciółmi to jeden z przyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Wspólne przygotowywanie potraw, jedzenie i rozmowy – to gwarantuje dobrą zabawę i relaks. Teraz na kierowców czekają akcesoria gwarantujące udane grillowanie: szklanki idealne do zimnych napojów, specjalny koc piknikowy i patelnia grillowa, na której każda potrawa musi się udać.

Jadąc na spotkanie z przyjaciółmi, warto wpaść na stacje BP, by przy okazji tankowania, mycia samochodu czy zakupów zbierać punkty PAYBACK i wymienić je na atrakcyjne nagrody. Punkty można zbierać szybciej dzięki specjalnym ofertom, które opisane są na kuponach pobieranych przy kasie.

Czy wiosenna promocja napędzi sprzedaż paliw? Z danych opublikowanych właśnie przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że w ubiegłym roku oficjalne zużycie paliw płynnych spadło w naszym kraju o 1%, do 24,6 mln m sześc. Był to trzeci z rzędu rok, w którym zanotowano ujemną dynamikę.

Najbardziej spadło zużycie benzyn silnikowych oraz płynnego gazu LPG. Zniżkował też popyt na oleje opałowe, co było związane ze stosunkowo wysokimi temperaturami w okresie zimowym. Na niemal niezmienionym poziomie utrzymał się popyt na olej napędowy.

Zdaniem POPiHN, ten rok może być pierwszym od kilku lat, w którym obecna tendencja może się zmienić. Dzięki przyspieszeniu wzrostu PKB i niższym cenom ropy w tym roku pierwszy raz od kilku lat może wzrosnąć sprzedaż benzyny i oleju napędowego.

Na koniec kwietnia br. brytyjski koncern paliwowy liczył w Polsce 226 stacji partnerskich. Jeżeli plany rozwoju sieci franczyzowej zostaną zrealizowane zgodnie z planem, do końca 2015 roku ta liczba wzrośnie do ponad 250.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram