Stacje Muszkieterów nie tylko przy marketach

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 lutego 2011
Kategoria:
Intermarche_Stacja_ZawiercieGrupa Muszkieterów będzie rozbudowywać sieć stacji paliw. Obiekty będą powstawać także w oddaleniu od sklepów. Ich oferta będzie poszerzona o sklepiki i gastronomię.

Obecnie w ramach Grupy Muszkieterów, do której należy 161 supermarketów Intermarché i 74 markety budowlane Bricomarché, działa 29 stacji paliw. Do tej pory były one budowane wyłącznie na parkingach przy supermarketach Intermarché. Grupa Muszkieterów zamierza w najbliższym czasie zintensyfikować ekspansję w tym segmencie rynku oraz wejść w zupełnie nowe lokalizacje.

W tym roku powstanie 10 nowych stacji Intermarché, podczas gdy w ubiegłym roku oddano do użytku 7 obiektów. Niektóre nowe punkty będą działać w oddaleniu od marketów sieci, za to w pobliżu głównych ulic i punktów komunikacyjnych w obrębie miast, w których funkcjonują placówki Muszkieterów.

Przy każdej stacji będą działać sklepiki, w ofercie których poza podstawowymi artykułami znajdują się produkty marek własnych Intermarché. Obecnie przy stacjach Grupy Muszkieterów funkcjonuje 11 czynnych całą dobę sklepów o średniej powierzchni 50 mkw.

- Sklepiki na stacjach to był strzał w dziesiątkę - cieszą się ogromnym powodzeniem, a co najważniejsze, nie zaobserwowaliśmy zjawiska „kanibalizmu”. Pomysł z modułowymi sklepami powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Badania i obserwacje, jakie poczyniliśmy, jasno pokazały, że klient, który chce kupić gumę do żucia, papierosy albo inny produkt pierwszej potrzeby nie będzie chciał wejść do dużego supermarketu. Nie bez znaczenia pozostają również dni wolne od pracy. Nasze sklepy na stacjach pracują 24h. Należy również zaznaczyć, że ceny produktów są takie same ja w supermarkecie Intermarché, czyli niskie. To się podoba klientom – mówi Aleksander Hołoga, odpowiedzialny za rozwój stacji benzynowych Intermarché.

Ponadto na stacjach Muszkieterów pojawią się profesjonalne expressy do kawy oraz kąciki bistro. Kolejną nowością będzie centralna lista klientów, tak aby skrócić do minimum czas wystawiania faktur dla klientów. Pojawi się również karta flotowa. Paliwa oferowane na stacjach Intermarché dostarczane są przez dostawców J&S ENERGY S.A oraz Gaspol S.A. - Jako jedyna sieć handlowa, podajemy do publicznej wiadomości, kto jest naszym dostawcą paliw i gazu LPG, to też wpływa wzrost wiarygodności i na wybór naszych stacji - podkreśla Aleksander Hołoga.

Przypomnijmy, że Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 180 niezależnych polskich przedsiębiorców, którzy zarządzają wszystkimi należacymi do niej obiektami, w więc supermarketami Intermarché, marketami budowlanymi Bricomarché, a także stacjami paliwowymi. Rozwojem sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram