Stacje Lukoil znikną z polskiego rynku

Data dodania: 4 lipca 2018
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Szyldy Lukoil znikną niedługo z polskich dróg. W ich miejsce pojawi się marka AMIC Energy.

Na razie trwa przetarg, w wyniku którego ogłoszone zostanie, kto zajmie się rebrandingiem ponad stu stacji paliwowych w naszym kraju. Sieć działa na polskim rynku od ponad dekady i dotychczas występowała pod szyldem poprzedniego właściciela, którym był koncern Lukoil. Przy trzydziestu stacjach Lukoil w Polsce działają markety Carrefour Express. Teraz sieć stacji benzynowych zmienia barwy i nazwę na AMIC Energy.

Ruch jest efektem przejęcia stacji na Litwie, Łotwie i w Polsce przez austriacki koncern AMIC Energy. Doszło do niego już dwa lata temu,  ale dopiero teraz ma nastąpić zmiana szyldów, pod którymi działają stacje. Marka działa już m.in. na Ukrainie.

Lukoil to druga co do wielkości rosyjska firma (po Gazpromie), która powstała w 1993 roku. Z kolei o AMIC Energy nie wiadomo wiele. Jak podaje portal Forsal, transakcje z Lukoilem to jedyne, jakimi może pochwalić się ta zarejestrowana w Wiedniu marka. Również wielu jej pracowników i współpracowników w przeszłości miało na koncie współpracę z rosyjskim gigantem. Z tego powodu stacje były bojkotowane na Ukrainie. AMIC Energy, a wcześniej Lukoil, jest na siódmym miejscu, jeśli chodzi o liczbę stacji benzynowych w Polsce. Dominuje kapitał polski (Lotos, Orlen, Moya), brytyjski (BP) i brytyjsko-holenderski (Shell).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram