Sprzedaż pobytów przyjęła się na rynku

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 czerwca 2011
Kategoria:

comfortexpress

Innowacyjna formuła rozliczania się z klientami hoteli wprowadzona przez ComfortExpress - za faktyczny czas w nim spędzony, a nie za dobę - osiąga bardzo dobre wyniki.

Jak informuje spółka, na przestrzeni czterech ostatnich miesięcy sprzedaż pobytów w hotelach sieci wyniosła 75 proc., podczas gdy tradycyjnych dób tylko 25 proc. Pobyty oferowane przez sieć liczącą obecnie sześć hoteli to dziesięciogodzinny wynajem pokoju. Grupę docelową dla ComfortExpress stanowią osoby intensywnie podróżujące np. kierowcy lub mobilni pracownicy. Czas, który muszą oni poświęcić na regenerację sił po intensywnym dniu jazdy nie powinien być krótszy niż osiem godzin. Kolejne 120 minut w ofercie pozwalają na spokojne przygotowanie się do drogi bez zbędnego pośpiechu.

Według ComfortExpress, rozliczanie gości z czasu, jaki faktycznie spędzają oni w obiekcie, wiąże się z korzyściami zarówno dla klienta, jak i hotelarza. Dzięki takiemu modelowi sprzedaży, w ciągu doby hotelowej to samo pomieszczenie może zostać oddane do użytku dwukrotnie. To między innymi dzięki temu osoba decydująca się na usługi ComfortExpress może liczyć na rozsądną cenę za pobyt.

- Nie ulega wątpliwości, że rynkowy sukces, jaki odniosły pobyty, zdeterminuje kierunek rozwoju oferty. Jednakże całkowite odejście od sprzedaży tradycyjnej doby hotelowej nie wchodzi w grę. Według nas innowacyjność zakłada elastyczność i wychodzenie naprzeciw potrzebom klienta, a nie całkowite zerwanie z wypracowanymi schematami działania  – wyjaśnia Wioletta Kastrau, dyrektor handlowa sieci CE.

I dodaje: - Hotelarstwo, szczególnie w segmencie ekonomicznym, ma ogromny potencjał i potwierdzają to analizy wszystkich liczących się firm audytujących, organizacji hotelarskich i turystycznych. Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się przez co najmniej kilkanaście lat. Jednocześnie podzielamy optymizm kolegów po fachu i liczymy, że Euro 2012 w dużej mierze przyczyni się do rozwoju turystyki w Polsce, a same mistrzostwa zapoczątkują falę dużych imprez masowych w naszym kraju. Wtedy nadejdzie czas, w którym obiekty noclegowe w standardzie ekonomicznym wejdą w swój złoty okres.

Spółka CE realizuje kilka projektów dedykowanych przedsiębiorcom, którzy chcą rozwijać biznes ukierunkowany na obsługę podróżnych. Są to hotele ComfortExpress, kąciki kawiarniane ComfortCaffe, a także restauracje ComfortRestaurant. W ostatnim czasie sieć gastronomiczna powiększyła się o trzy obiekty. Do działającej już pierwszej restauracji w Żywcu dołączyły lokale z okolicy Mszczonowa, pod Warszawą: w Radziejowicach, Wymysłowie oraz Słabomierzu. Ten ostatni działa pod nową marką ComfortBistro.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram