Sprzedaż Piotra i Pawła wzrosła o jedną czwartą

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 kwietnia 2010
Kategoria:
Piotr_i_Pawe_-_w_sklepieO tyle wyższe przychody udało się osiągnąć sieci w minionym kwartale względem tego samego okresu roku ubiegłego. Piotr i Paweł liczy już 72 placówki, w tym 6 otwartych w tym roku.

Pierwszy kwartał 2010 roku Piotr i Paweł zakończył z okrągła liczbą 70 lokalizacji wobec 52 przed rokiem. Przychody sklepów wzrosły w tym czasie o 25 procent. Sieć cały czas dynamicznie się rozwija, także poprzez franczyzę. Obecnie należy do niej 56 placówek własnych oraz 16 franczyzowych.

W minioną sobotę otwarty został najnowszy sklep – jest to supermarket w Galerii Mazovia w Płocku, który liczy ponad 1150 mkw. Wcześniej, ale także w kwietniu sieć powiększyła się o sklep w CH Port Łódź (1913 mkw.). Było to drugie w tym roku otwarcie placówki w tym mieście, pierwsza uruchomiona została w marcu przy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W styczniu Piotr i Paweł powiększył się o sklep we Wrocławiu, jest to już czwarta placówka tej sieci w mieście, w Inowrocławiu, a także w Grudziądzu. Otwarty 6 stycznia sklep jest drugim w Grudziądzu i jednocześnie najmniejszym spośród wszystkich uruchomionych w tym roku – liczy 861 mkw.

Piotr i Paweł to jedna z nielicznych sieci supermarketów rozwijająca się poprzez franczyzę. Na tę formułę stawiają bowiem najczęściej sklepy osiedlowe. Bariera wejścia w koncept Piotr i Paweł jest jednak wysoka – potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować kwotą minimum 500 tys. zł. Placówka otwierana na zasadzie franczyzy przez pierwszy rok zarządzana jest przez centralę, franczyzobiorca zaś jest kierownikiem sklepu. Dopiero po tym okresie staje się pełnoprawnym właścicielem rentownego sklepu.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram