Sprzedaż w McDonald's cały czas w górę

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 października 2011
Kategoria:
mcdonaldsPierwsze dziewięć miesięcy tego roku przyniosły fast foodowemu gigantowi dwucyfrowy wzrost  przychodów.

Sprzedaż rośnie w podobnym tempie w restauracjach zarządzanych przez firmę oraz w placówkach franczyzowych. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2011 r. restauracje własne spółki osięgnęły przychody w wysokości 13,7 mld dol., tj. o 14 proc. więcej niż przed rokiem. Wpływy McDonald's od franczyzobiorców, których wysokość zależy od sprzedaży w restauracjach, także urosły o kilkanaście procent, a dokładnie o 12, do 6,5 mld dol. Na zasadzie franczyzy działa ok. 80 proc. spośród ponad 33 tys. obiektów działajacych pod szyldem McDonald's na całym świecie.

McDonald's rośnie w siłę także w naszym kraju. Posiada tutaj już 273 restauracje, o 15 więcej niż na koniec minionego roku. Na zasadzie franczyzy działa 131 lokali, prowadzonych przez 51 franczyzobiorców. To o 16 więcej niż na koniec 2010 roku. Sieć zazwyczaj przekazuje franczyzobiorcom restauracje już funkcjonujące na rynku.

Na rozwój konceptu wpływa nie tylko powiększanie liczby restauracji, ale także wprowadzanie nowych, wygodnych dla klientów rozwiązań, np. opcji McDrive, która dostępna jest w 194 lokalizacjach, a także kącika kawiarnianego McCafe (działa już w 52 restauracjach) czy kącika zabaw dla dzieci – Gym'n'fun (24 restauracje). Niedawno ruszył także pierwszy McDonald's w Polsce dedykowany klientom robiącym zakupy w hipermarkecie – działa on na terenie Carrefour w Arkadii i jest to druga restauracja sieci w tym centrum handlowym, pierwsza działa na terenie food courtu.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram