Spór o bary wegetariańskie

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 lipca 2011
Kategoria:
salatkaGreen Way pozywa swojego byłego franczyzobiorcę, który założył konkurencyjną sieć Bioway.

Jak donosi dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna”, Green Way złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku pozew o odszkodowanie z tytułu naruszenia przez Przemysława Cierniocha warunków umowy franczyzowej. W przesłanym „DGP” oświadczeniu Zbigniew Pietruszyński, dyrektor finansowy Green Waya, pisze, że pomimo zakazu konkurencji zapisanego w umowie franczyzowej Przemysław Ciernioch, korzystając z posiadanego od Green Waya know-how, otworzył własne bary wegetariańskie.

Przypomnijmy, że chodzi o sieć Bioway, która również rozwijana jest na zasadzie franczyzy. Pod tym szyldem działa już sześć barów wegetariańskich w Trójmieście, a w dalszej kolejności lokale mają być otwierane także w innych miastach Polski.

Przemysław Ciernioch, twórca sieci Bioway wcześniej współpracował na zasadzie franczyzy nie tylko z Green Wayem, ale także Subwayem. O swoich doświadczeniach jako franczyzobiorcy obu sieci, a także o swoim własnym projekcie pod marką Bioway, uruchomionym w 2008 roku, opowiadał w wywiadzie dla portalu FranczyzawPolsce.pl, który można przeczytać TUTAJ.

Głównym zarzutem Cierniocha wobec Green Waya było to, że przestał się rozwijać. - Brakuje nowych propozycji w menu, odświeżenia konceptu, a przede wszystkim standaryzacji. Wszystkie bary łączy tylko logo, tymczasem jedzenie w różnych miejscach może smakować zupełnie inaczej, różne są wielkości serwowanych porcji i wystrój wnętrz. Inne są też standardy dotyczące obsługi, czystości, stanu technicznego. Nie istnieje system kontroli i dawca licencji nie ma realnego przełożenia na bieżącą działalność osób prowadzących bary – wyjaśniał Ciernioch w wywiadzie udzielonym w ubiegłym roku.

W sieci Green Way rzeczywiście przez dłuższy czas brakowało nowych propozycji, które by odświeżyły jej wizerunek. Jednak już w tym roku postanowiła ona wystartować z aż dwoma nowymi konceptami – Food For Life oraz barów sałatkowych Vegemania. Więcej informacji o tych konceptach znaleźć można w wywiadzie portalu FranczyzawPolsce.pl ze Sławomirem Helbikiem, członkiem zarządu i dyrektorem generalnym Green Way S.A., opublikowanym TUTAJ. Green Way cały czas pozostaje numerem jeden na rynku barów wegetariańskich w Polsce z liczbą ok. 30 lokali.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram