Spółka z RPA przejmie Bać-Pol?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: SPAR

Do takich informacji dotarł portal wiadomościhandlowe.pl. Chodzi o grupę Spar, która jest masterfranczyzobiorcą sklepów tej sieci w RPA. Bać-Pol pełni tą samą rolę nad Wisłą.

Spar to największa sieć franczyzowa na świecie, jeśli chodzi o branżę spożywczą. Spar Group Ltd jest masterfranczyzobiorcą sieci w dużej części Afryki, bo poza RPA, firma dystrybuuje też produkty do m.in. Namibii, Zambii czy na Seszele. Teraz firma zainteresowała się polskim rynkiem, na którym negocjuje przejęcie Bać-Polu – masterfranczyzobiorcy sieci Spar w Polsce. Na razie trwają na ten temat rozmowy, które zakończyły już fazę due dilligence. Nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do finalizacji transakcji.
Wcześniej Spar Gorup Ltd przejmowało już udziały w podobnej firmie w Irlandii. Prezes Bać-Polu potwierdził na razie, że trwają negocjacje z dużym inwestorem, ale nie zdradził żadnych szczegółów.
Spar to dynamicznie rozwijająca się sieć obecna w 44 krajach. 250 sklepów znajduje się w Polsce, głównie w jej zachodniej i południowej części. Franczyzobiorcy mają do wyboru supermarkety Eurospar, nieco mniejsze jednostki Spar i Spar Express, oparte na koncepcie szybkich, lokalnych zakupów. Do sieci można przystąpić zarówno posiadając własny lokal, jak i planując dopiero wynajem w danym regionie. Sieć oferuje produkty popularnych marek, jak i własne, takie jak Lubię, Wiosenne czy Spar.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram