Spółka joint venture NFI Empik i River Island Clothing przejmie sieć River Island

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 stycznia 2013
Kategoria:
logoEMF.300

Nowa spółka przejmie od Ultimate Fashion sieć butików River Island. Potrzebna jest jednak zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 Firmy Ultimate Fashion sp. z.o.o. oraz River Island Clothing Co Limited (Londyn, Wielka Brytania) złożyły pod koniec listopada zeszłego roku do UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa – teraz czekają na rozstrzygnięcie. 

Obecnie za rozwój River Island w Polsce odpowiedzialna jest spółka Ultimate Fashion), która zarządza 10 salonami marki o powierzchni powyżej 600 mkw. Nowa spółka planuje rozszerzyć sieć o kolejne punkty sprzedaży, opierając się na strategii umieszczania ich w dużych centrach handlowych.

Spółka Ultimate Fashion, której właścicielem jest NFI Empik Media & Fashion SA, odpowiada w naszym kraju za rozwój marek: Esprit, Mexx, Aldo, New Look, Wallis, Gap i River Island.

River Island Clothing Co Limited jest właścicielem – obecnej na rynku od przeszło 60 lat – marki River Island. Spółka posiada sieć prawie 300 sklepów na świecie.

Powołanie nowej spółki jest jednym z efektów restrukturyzacji realizowanej przez EM&F w segmencie Moda i Uroda. Polega ona na zastępowaniu umów franczyzowych umowami joint venture. Niedawno grupa pozbyła się nierentownych marek Hugo Boss i Mango.

.
Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram