Spółka Baby zadebiutowała na New Connect

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 czerwca 2012
Kategoria:
My-Baby-Cafe

My-Baby-Cafe

We wtorek 26 czerwca, Baby spółka zarządzająca siecią kawiarni My Baby Cafe weszła na rynek New Connect. Kolejnym krokiem ma być rozwój sieci poprzez franczyzę.

My Baby Cafe to format kawiarni skierowany do nowoczesnych rodziców z dziećmi, rozwijany od kwietnia 2010 przez spółkę Baby. My Baby Cafe jest pierwszym miejscem łączącym funkcje kawiarni i sali zabaw z ofertą warsztatową i produktową dla dzieci i rodziców.

Od początku roku 2010 Spółka prowadziła działania zmierzające do wdrożenia i przetestowania prawidłowości koncepcji lokali My Baby Cafe. Działania te pozwoliły na sprawdzenie i poprawienie przyjętych rozwiązań w zakresie prowadzenia kawiarni i optymalnej oferty dla klientów.

Z przeprowadzonej oferty prywatnej Baby pozyskała prawie 290 tys. zł. Środki zostały przeznaczone na otwarcie w styczniu 2011 roku kawiarni My Baby Cafe oraz na uruchomienie centralnej kuchni, co pozwoliło na rozbudowanie oferty gastronomicznej. W pierwszym kwartale spółka wypracowała ponad 50 tys. zł zysku netto.

Aktualnie w dwóch kawiarniach spółka zatrudnia na stałe 15 osób. W trzecim kwartale tego roku planuje otwarcie kolejnego lokalu. Pod uwagę brane są lokalizacje w warszawskich dzielnicach Żoliborz, Powiśle lub Wilanów. Nie ma sztywnego harmonogramu nowych otwarć. Ewentualne decyzje w tym zakresie mają być podejmowane w oparciu o aktualną sytuację spółki i możliwości wynajmu atrakcyjnego lokalu. Docelowo Baby planuje otwarcie sieci lokali we wszystkich większych miastach w Polsce (tj. miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców), przy wykorzystaniu modelu franczyzy. Pierwszy lokal franczyzowy ma ruszyć w przyszłym roku.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram