Spięcia na linii franczyzobiorcy - Sphinks

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 września 2009
Kategoria:
sfinks_logo.jpg
sfinks_logo.jpgSpółka restauracyjna Sfinks Polska wprowadziła nowe zasady franczyzy, co spowodowało, że 10 z 12 restauracji Sphinx na Śląsku złożyło wypowiedzenia franczyz

We wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” przeczytać można wypowiedzi byłych współpracowników Sphinksa. „– Przez pięć lat ludzie nie zarobili tu takich pieniędzy, które teraz mają oddać jako domiar. Jesteśmy gotowi ratować sieć, ale nie kosztem popadania w długi – mówi jeden z nich”. "
W całej Polsce na nowe warunki współpracy nie zgodzili się operatorzy zarządzający 18 lokalami Sphinx, czyli jedną piątą tej największej polskiej sieci gastronomicznej" - napisała dzisiejsza "Rzeczpospolita". "W trakcie wypowiedzenia umów jest ośmiu restauratorów zarządzających 18 restauracjami" - powiedział dziennikowi prezes spółki Sylwester Cacek. Potwierdza on też, że deklaracje współpracy złożyło 40 restauratorów prowadzących 66 lokali.
Jak przypomina gazeta, do końca roku w całej sieci mają być wprowadzone nowe umowy franczyzowe zawierające opłatę wstępną oraz opłatę miesięczną. Łódzka firma wystąpiła też z roszczeniami do dotychczasowych restauratorów w związku z niepełnym egzekwowaniem zapisów umowy franczyzowej przez poprzednie zarządy.
FwP, 22 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram