Specjał wchodzi w delikatesy

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 listopada 2008
Kategoria:

Grupa Kapitałowa Specjał, kierowana przez Krzysztofa Tokarza, uruchamia nową sieć delikatesową na bazie pięciu sklepów pod szyldem „Delikatesy Sezam”– dowiedziały się Wiadomości Handlowe.

Są to placówki delikatesowe o pow. sprzedaży 150-300 mkw. Grupa Specjał przejęła je miesiąc temu od kilku właścicieli z Tarnobrzegu i okolic. Cztery placówki działają w Tarnobrzegu, jedna w Rudniku nad Sanem. Wszystkie należą obecnie do Grupy Specjał, sieć w przyszłości będzie rozwijana zarówno jako sklepy własne, jak i franczyzowe. – Nie boimy się recesji, dlatego zdecydowaliśmy się pójść pod prąd. O recesji wszyscy mówią, ale nikt jej nie widział – mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Delikatesy Sezam to nie jedyny nabytek Specjału z ostatnich tygodni. 5 listopada Grupa kupiła hurtownię słodyczy Polamo, wicelidera w tym sektorze na rynku w Małopolsce o rocznych obrotach ok. 30 mln zł. Przejęta hurtownia wzmocni pozycję Specjału na rynku krakowskim, gdzie Grupa ma już swój przyczółek w postaci przejętej w maju hurtowni ogólnospożywczej Sekpol, która generuje 25 mln zł obrotu rocznie. Grupa Kapitałowa Specjał to gracz nr. 4 na polskim rynku dystrybucji FMCG z rocznymi obrotami na poziomie 600 mln zł (prognoza na rok 2008). Jest również organizatorem sieci blisko tysiąca placówek pod szyldem Nasz Sklep, której roczne obroty osiągną do 1,4 mld zł.

Wiadomości Handlowe, Grzegorz Szafraniec
10 listopada 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram