SPAR wkroczył na Pomorze

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 maja 2013
Kategoria:

Polska sieć sklepów spożywczych SPAR uruchomiła swój pierwszy sklep w województwie pomorskim. EUROSPAR w Wejherowie ma powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych, cztery stanowiska kasowe i pełen asortyment produktów w atrakcyjnych cenach.

Zadbaliśmy o to, żeby nazwy działów towarowych oznaczyć również w języku kaszubskim. Nie ma w Polsce wielu sklepów zaprojektowanych w ten sposób – mówi współwłaściciel sklepu w Wejherowie, Paweł Skonecki.

W Polsce pierwszy sklep z logo grupy SPAR został otwarty w 1997 roku. Dzisiaj w trzech regionach Polski działa w ramach umowy franczyzowej już ponad 120 sklepów. Najmniejsze z nich o powierzchni do 200 metrów kwadratowych to SPAR Express z podstawowym asortymentem produktów spożywczych. Supermarket SPAR to sklepy osiedlowe o powierzchni od 200 do 1000 metrów kwadratowych.

spar_wejherowoEUROSPAR to największe placówki sieci nastawione głównie na cotygodniowe zakupy. Trzy lata temu SPAR wzmocnił swoją pozycję dzięki połączeniu z Grupą Kapitałową Bać-Pol - jedną z największych firm dystrybucyjnych w Polsce. Silny partner pozwolił na jeszcze bardziej intensywny rozwój sieci. SPAR zyskał silnego partnera dystrybucyjnego, gwarantującego regularne i dogodne systemy dostaw towarów do sklepów. Dzięki tej współpracy członkowie sieci mają dostęp do asortymentu sześciu tysięcy produktów dostarczanych zarówno przez największe firmy branży spożywczej, jak i mniejsze firmy regionalne.

Dla mnie jest rzeczą bardzo istotną, że SPAR w Polsce jest firmą z polskim kapitałem. Stoi za nami wiele lat tradycji i międzynarodowe doświadczenie, ale też w stu procentach polski kapitał – dodaje Paweł Skonecki.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram