Spar szuka nowego inwestora

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Spar szuka nowego inwestora

Firma Bać-Pol stara się znaleźć inwestora dla sieci Spar. To kolejny krok mający na celu skupienie się na rynku handlu detalicznego kosztem hurtowni.

Spar to sieć sklepów, które od 2010 roku wchodzą w składa grupy Bać-Pol. Poza tradycyjnymi marketami od kilku lat rozwijany jest też format convenience pod nazwą Spar Express. Od tego roku wszystkie nowe punkty sieci mają nowy wygląd, a w pierwszym półroczu obroty wzrosły o 15 procent. Bać-Pol nie poprzestaje jednak na tym i zaczął właśnie poszukiwania inwestora dla sklepów Spar. Pomóc ma w tym firma KPMG, a całość ma zostać zakończona w pierwszych miesiącach 2019 roku. Bać-Pol liczy na oferty, które będą zakładały oddanie 49 proc. akcji w zamian za pomoc w rozwoju i finansowaniu sieci.

Spar to ponad 250 sklepów ulokowanych w południowej i zachodniej części Polski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu kolejnych trzech lat przybędzie niemal sto kolejnych punktów sprzedaży, a przy odpowiednim wsparciu zarząd liczy nawet na trzy razy tyle. Celem jest ok. 1500 sklepów w całej Polsce, z czego – tak jak dotychczas – większość ma być uruchamiana na zasadzie franczyzy. Bać-Pol to firma zajmująca się dotychczas głównie sprzedażą hurtową i dystrybucją żywności - również do marketów Spar, ale też do niezależnych sklepów. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zamknął jednak prawie połowę ze swoich hurtowni, pozostawiając ich tylko 9. Powodem ma być coraz trudniejszy rynek sprzedaży hurtowej i spadająca liczba niezależnych sklepów, które mogłyby się zaopatrywać w hurcie Bać-Polu. Stąd decyzja o przeniesieniu uwagi na rozwój Spara z pomocą potencjalnych przyszłych inwestorów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram