SPAR na celowniku rosyjskiego detalisty 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: SPAR, Rosja

Х5 Retail Group, drugi co do wielkości detalista w Rosji może kupić sieć supermarketów działających pod szyldem SPAR w stolicy tego kraju i pobliskich województwach – poinformował dziennik „Wiedomosti”. 

Kelwin Limited, spółka należąca do struktur Х5 złożyła wniosek w Rosyjskiej Federalnej Służbie Antymonopolowej (FAS), w sprawie kupna siedmiu firm zarządzających sklepami SPAR w Moskwie i kilku pobliskich województwach. Jak wynika z materiałów FAS, firma dostała zgodę.

Przedstawiciel Х5 Władimir Rusanow potwierdza zainteresowanie detalisty kupnem sieci SPAR:

Decyzja resortu jest nam znana. Natomiast o naszej decyzji kupna poinformujemy dodatkowo. Naszym priorytetem jest nadal rozwój organiczny, ale rozpatrujemy też inwestycje tego typu” - cytuje dziennik.

Sieć sklepów SPAR, którą jest zainteresowany Х5 Retail Group ma łącznie 30 sklepów w Moskwie, a także w województwie twerskim, iwanowskim i władimirowskim.

SPAR jest jedną z największych na świecie franczyzowych sieci sprzedaży detalicznej. W Polsce działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol, która zarządza obecnie 190 placówkami.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram