Spadają ceny dóbr i usług konsumpcyjnych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Eksperci Ministerstwa Gospodarki oczekują, że w czerwcu 2014 r. ceny dóbr i usług konsumpcyjnych spadną o 0,2%, głównie w wyniku dalszego spadku cen żywności. Prognozują też stabilizację cen w transporcie oraz nieznacznego spadku cen ubrań i obuwia.

Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w maju 2014 r. spadły w porównaniu z kwietniem o 0,1%. W porównaniu z majem 2013 r. były zaś wyższe o 0,2%. Eksperci Ministerstwa Gospodarki oczekiwali stabilizacji cen w maju (w porównaniu z kwietniem).

Głównym czynnikiem, który miał wpływ na zmianę cen w maju 2014 r., był spadek cen żywności i napojów bezalkoholowych – o 0,4%. Departament Strategii i Analiz resortu gospodarki oczekiwał stabilizacji cen żywności w maju. Spadek wynika głównie z obniżek cen warzyw. Nieznacznie spadły też ceny transportu, wobec oczekiwanej stabilizacji cen.

Eksperci oczekują, że w czerwcu 2014 r. ceny spadną o 0,2%, głównie w wyniku dalszego spadku cen żywności. Spodziewają się też stabilizacji cen w transporcie oraz nieznacznego spadku cen ubrań i obuwia.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram