Sorens Partner za zachodnią granicą

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 marca 2010
Kategoria:

sorensGwałtowne przyspieszenie po zmianie systemu franczyzowego. Sieć hurtowni z odzieżą używaną i outletową Sorens do końca kwietnia uruchomi sześć jednostek w Polsce oraz pierwszą zagranicą.

- Jeszcze w tym tygodniu otworzymy hurtownię w Tychach i Tomaszowie Mazowieckim, na następne dwa tygodnie zaplanowaliśmy Poznań i Szczecin. W ciągu dwóch, trzech czterech tygodni zaczną funkcjonować także placówki we Wrocławiu, Warszawie oraz Berlinie – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Marcin Uliński, dyrektor marketingu w firmie Sorens.

W Tychach i Poznaniu hurtownie Sorens Partner funkcjonowały już wcześniej, teraz jednak zaczną działać w zupełnie innym systemie, wprowadzonym przez centralę dopiero w tym roku. - Wdrożyliśmy w naszych hurtowniach koncepcję polegającą na tym, że klienci mogą kupować odzież używaną i outletową z wieszaków, a więc każdą sztukę ubrania, za którą płacą, wybierają samodzielnie. To nowość nie tylko na skalę krajową, taki koncept nie funkcjonuje także w wielu krajach zachodnich. Standardem jest, że właściciele secondhandów kupują ubrania w pakietach, których nie mogą zmienić. Dlatego nasz koncept cieszy się wśród nich niebywałym powodzeniem, a to z kolei przekłada się na wzrost zainteresowania potencjalnych partnerów prowadzeniem naszych hurtowni  – wyjaśnia Marcin Uliński.

Sorens niedawno pozyskał też pierwszego partnera zagranicą – jest nim mieszkający w Berlinie Polak, który chce w oparciu o koncept Sorens uruchomić tam hurtownię odzieży używanej i outletowej. Polska firma ma także zakusy na dalszą ekspansję zagraniczną. Na liście najbliższych celów są Czechy i Słowacja. - To nieduże państwa, więc chcielibyśmy tam uruchomić po jednej hurtowni – mówi Marcin Uliński. Limit na Polskę to jedna placówka na województwo. Sorens intensywnie pracuje nad tym, by na koniec tego roku być już obecnym we wszystkich regionach.

Zajęte są już następujące województwa: łódzkie (Tomszów Mazowiecki), wielkopolskie (Poznań), śląskie (Tychy), zachodniopomorskie (Szczecin), pomorskie (Starogard Gdański). W pozostałych regionach Sorens wciąż poszukuje franczyzobiorców.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram