Solar rozpoczął rozwój za granicą

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 lipca 2010
Kategoria:
solarPolska firma odzieżowa uruchomiła już w tym roku salony w Lwowie i Kalingradzie. A wkrótce zamierza otworzyć sklepy w Europie Zachodniej.

Pierwszy salon firmowy Solar powstał w Poznaniu w 1998 roku, choć firma zajmuje się produkcją odzieży damskiej od 1989 roku. W ciągu 12 lat udało jej się już jednak uruchomić ponad 80 salonów, z czego 68 to sklepy własne (w tym 7 outletów), a 13 należy do franczyzobiorców. Najnowsze franczyzowe placówki powstały we Lwowie i Kalingradzie. Są to jednocześnie pierwsze sklepy Solar poza granicami naszego kraju. Wkrótce mają jednak powstać kolejne.

– Planujemy dalszy rozwój naszej sieci  franczyzowej,  ale przede wszystkim skupimy się w tym zakresie na zagranicy. Na drugie półrocze 2010 roku planowane są otwarcia sklepów w Belgii i Niemczech  – zapowiada Anna Karpińska – Oliwiecka, specjalista ds. PR w Solar Comapany.

Decyzja nie jest zaskakująca, bowiem wiele polskich marek odzieżowych od lat święci triumfy na zagranicznych rynkach. Zaliczymy do nich np. sieci z Grupy LPP takie jak Reserved, Cropp czy House (m.in. Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie, Bułgaria, Czechy, Słowacja), a także markę Tatuum,łódzkiej firmy Kan, która oprócz ekspansji w krajach sąsiadnich uruchamia salony na tak egzotycznych rynkach jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Salony Solar powstają w lokalach liczących ok. 100 mkw. powierzchni. Koszt uruchomienia takiego sklepu to ok. 400 tys. zł. Firma nie zdecydowała się na wprowadzenie systemu depozytowego tak jak wiele innych sieci odzieżowych. Franczyzobiorcy Solar płacą więc za zatowarowanie na podstawie wcześniej ustalonych warunków płatności.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram