Smyk wycofuje się z Rosji

Data dodania: 14 listopada 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Smyk
Smyk wycofuje się z Rosji

Po prawie dziesięciu latach działalności w Rosji polska sieć sklepów z artykułami dla dzieci opuszcza ten kraj.

Jak podaje dziennik „Kommiersant”, ponad 20 sklepów Smyk działających do tej pory w Rosji przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begiemot (hipopotam).  Pierwszy sklep Smyk otworzył w Moskwie w 2008 roku.

Sklepy pod tym logo zostały otwarte również w Petersburgu, w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Niżnym Nowogrodzie, Nowosybirsku i Omsku. Zyski firmy Smyk Rus na czysto ze sprzedaży wyniosły w zeszłym roku 60 mln rubli (ponad 1 mln USD).

Rosyjski dziennik zaznacza, że transakcja przejęcia biznesu polskiej firmy w Rosji to kontynuacja całego łańcucha wydarzeń na rynku towarów dla dzieci i zabawek. Gazeta relacjonuje, że większość sprzedawców detalicznych towarów dla dzieci odnotowuje spadek napływu klientów i średnich wartości zakupów. Prowadzi to do pogorszenia kondycji finansowej tego rodzaju firm.

Wśród różnych przyczyn tej sytuacji gazeta wymienia umocnienie się rubla, nasilenie konkurencji cenowej, a także zwiększenie o 50 proc. sprzedaży online przez rosyjską firmę Dietskij Mir, która jest ważnym graczem na tym rynku.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram