Słodki Puszkin chce na Bliski Wschód

Autor: Redakcja
Kategoria:
Cafe Pouchkine

Rosyjski restaurator Andriej Dellos uruchamia koncept franczyzowy Cafe Pouchkine (czyt. Puszkin). W ciągu najbliższych dwóch lat chce otworzyć 12 cukierni na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Jak powiedział Andriej Dellos w wywiadzie dla dziennika „Wiedomosti”, franczyzą Cafe Pouchkine zainteresowała się duża liczba biznesmenów zagranicznych. - Po tym, jak otworzyliśmy Cafe Pouchkine w Paryżu, zainteresowanie współpracą przekracza granice naszych możliwości – zaznaczył.

Co ciekawe, nazwa konceptu nie wzięła się z miłości do rosyjskiej poezji, choć ma artystyczne konotacje. Jest bowiem efektem popularności piosenki „Nathalie” Gilberta Bécaud, w której bard śpiewa rzewnie o fikcyjnej Café Puszkin i filiżance czekolady.

W najbliższym czasie lokale franczyzowe rosyjskich cukierni mają się pojawiać na Bliskim Wschodzie i w Azji. Sieć partnerską Andriej Dellos będzie rozwijał z katarskim miliarderem Wissamem Al Mana, który prywatnie jest mężem amerykańskiej gwiazdy Janet Jackson.

Według relacji Andrieja Dellosa, katarski biznesmen „zakochał się” w rosyjskim Cafe Pouchkine. - To prawdziwy pracoholik. Lubimy takich – scharakteryzował swojego partnera biznesowego. Restaurator wyraził też opinię, że oferta Cafe Pouchkine będzie się cieszyć uznaniem klientów z krajów regionu Bliskiego Wschodu. - W rosyjskiej kuchni jest dużo zapożyczeń z kuchni wschodniej. Liczymy na sukces - dodał.

Nazwa konceptu Cafe Pouchkine pochodzi od nazwiska jednego z największych rosyjskich poetów Aleksandra Puszkina. Styl wystroju lokali działających pod tą marką nawiązuje do arystokratycznych salonów z czasów carskich.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram